Poraz Ukića, Bogdanovića i Tomasa, pobjeda Andrića

Na Božić su odigrane tri utakmice 11. kola turskog košarkaškog prvenstva. Fenerbahçe je doživio treći ovosezonski poraz na gostovanju kod Banvita rezultatom 70:66...

25.12.2011.
19:37

Momčad koju s klupe vodi hrvatski stručnjak Neven Spahija pobjedu je iz ruku ispustila u posljednjoj četvrtini koju je izgubila 19:10. Roko Leni Ukić bio je s 15 koševa (dvice 4-9, trice 1-4, sl. bacanja 4-5) najbolji strijelac poraženog sastava. Za nepune 33 minute igre pridodao je i 5 skokova i 4 asistencije. Bojan Bogdanović bio je drugi najbolji strijelac Fenera s 12 koševa ubačenih za 28 minuta na parketu (dvice 3-6, trice 0-4), a pridodao je i dva skoka i dvije asistencije. Marko Tomas ubacio je za nepunih 18 minuta igre 5 koševa uz 2 skoka. Najbolji strijelac pobjedničkog sastava bio je Charles Davis Junior sa 16 koševa. Galatasaray Lukše Andrića je do devete ovosezonske pobjede stigao na domaćem parketu protiv Türk Telekoma sa 82-75. Hrvatski reprezentativac ubacio je za 15 minuta igre 4 koša, uz 2 skoka i 2 asistencije, a najefikasniji igrač njegove momčadi bio je Darius Songaila sa 16 koševa.

Galatasaray – Türk Telekom 82-75 Banvit – Fenerbahçe 70-66 Aliaga Petkim – Erdemirspor 72-74 Redoslijed: 1. Anadolu Efes 10-1, 2. Galatasaray 9-2, 3. Banvit 8-3, 4. Beşiktaş 8-3, 5. Fenerbahçe 8-3...