VJETAR SE VEZAT NE MOŽE / Ponosna moja je zemlja: Nezaustavljivi Ivica Zubac igra košarku života, ludnica u NBA ligi

Nastavak dobrih igara Ivice Zubca

9.1.2023.
8:27

Najbolji hrvatski košarkaški centar, Čitlučanin Ivica Zubac, nastavlja s dobrim partijama, iako njegovi Los Angeles Clippersi nastavljaju s porazima u NBA ligi. Zu je u porazu protiv Atlante 108-112 na svom terenu, noćas po našem vremenu, sudjelovao s moćnim double-double učinkom od 17 poena uz 18 skokova, od 10 deset defanzivnih. Šut iz igre imao je 6-9 uz jednu blokadu. Na terenu je proveo Zubac 38 minuta i šutirao 5-6 slobodna bacanja. Imao je i tri dodavanja...

Bio mu je ovo treći najbolji napadački učinak u ovoj sezoni. Trenutno je Zubac na double-double učinku, najboljem u NBA karijeri, od 10.1 poena, 10.4 poena i 1.0 asistenciju, prema statistici ESPN-a. OVDJE možete pogledati njegovu prezentaciju, obrambenu i napadačku, kao i skokove protiv Hawksa.

'PREUMORAN SAM, TREBA MI PIVO' /

Čudesni Luka Dončić odigrao utakmicu života i upisao se u povijest. Ovo nikada do sada nije viđeno u NBA-u

Opet bez Georgea

Jedan od najboljih igrača lige, gledajući gleneralno u oba smjera Kawhi Leonard, ubacio je 29 za Clipperse koji su opet bili bez Paula Georgea. U pobjedničkoj momčadi istaknuo se Trae Young s 30 poena i osam asistencija. Hawksi su imali 17 koševa prednosti u prvom poluvremenu, a u posljednjoj četvrtini serijom 17:4 preokrenuli su minus od 11 poena u pobjedu.

Napadački istaknut bio je i srpski košarkaš Bojan Bogdanović, no niti njegovim Detroit Pistonsima to nije puno značilo. Bogdanović je u 36 odigranih minuta ubacio 20 koševa i imao pet asistencija u porazu svog tima protiv Philadelphia 76ersa. Utakmica je završila 123:111 za 76erse predvođene Jamesom Hardenom (20 koševa, 11 skokova, 11 asistencija).

"Večeras smo se svjesno trudili igrati na pravi način kako bih mogao živjeti s rezultatima", rekao je trener Clippersa Tyronn Lue i dodao:

“Napravili smo neke dobre stvari da se vratimo u igru nakon pada rezultatski. Svidjela mi se naša borba, moram to reći iako smo izgubili. Vidjevši što smo napravili, bio sam ohrabren i jesam ohrabren", prenosi ESPN NBA pisanja AP-a.

Inače, Clippersi su u drugom zaostajali 17 nakon što su dali 41 poen. Okupili su se u trećem nakon Morrisove tri trice u naletu 21-4 koji ih je vratio u vodstvo.

To je postavilo pozornicu za četvrti, kada su odjurili do prednosti od 11 poena prije nego što su Hawksi preuzeli posljednjih šest minuta.

Clippersi se raspali pogreškama

Atlanta je pobjegla 11 uzastopnih poena da bi izjednačila, 102-ukupno, na koš Dejountea Murraya. Young je pogodio tricu i izveo tri slobodna bacanja...

Clippersi su se raspali s promašajima i izgubljenim lopti u nastavku.

“Imali smo nekoliko pristojnih udaraca, ali onda smo imali i izgubljene lopte. To je dovelo do nekoliko lakih koševa za te dečke,” rekao je Lue. “Moramo nastaviti raditi. Nitko nas neće žaliti.”

Clippersi su se vratili u trećem, nadmašivši Hawkse 21-4, uključujući 13 u nizu, i poveli 83-79. Morris je otvorio i zatvorio seriju tricama i pogodio još jednu između. Los Angeles je vodio 87-85 ulazeći u četvrtinu.

Hawksi eksplodirali u drugoj četvrtini

Hawksi su eksplodirali s 41 poenom u drugoj četvrtini, isprekidajući posljednje sekunde uzastopnim zakucavanjima. John Collins je opalio dodavanje Younga. Hunter je ukrao loptu Johnu Wallu i zabio na zakucavanje te poslao Hawkse na poluvrijeme s vodstvom 66-52.

Zubac ove sezone igra košarku života.

Poraženi su i Phoenix Sunsi Darija Šarića. Kao i u slučaju Clippersa i njima je to bio šesti uzastopni poraz, a nanijeli su im ga košarkaši Cleveland Cavaliersa predvođeni s po 22 koša Donovana Mitchella i Dariusa Garlanda. Šarić je bio starter za Phoenix i odigrao je najviše minuta u ovoj sezoni, 26. Ubacio je tri koša, imao četiri skoka, dvije asistencije i dvije osvojene lopte.

Zu u razgovoru sa suigračem. Bolja komunikacija u igri potrebna je Clippersima.

Devin Booker, Chris Paul, Cameron Payne, Cameron Johnson i Jae Crowder propustili su ovu utakmicu za Sunse. Najviše, 25 koševa, ubacio je Duane Washington Jr.

Toronto Raptors - Portland Trail Blazers 117 - 105
Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 111 - 123
(Bojan Biogdanović je odigrao 35:49 minuta za Pistonse, zabio je 20 koševa i upisao dva skoka, pet asistencija i jednu ukradenu loptu)

1. Denver Nuggets 26 13 .667 --
  2. Minnesota Timberwolves 20 21 .488 7