chicagu zabio 26 koševa / Nova velika večer: odlaskom Johnsona Bogdanović je postao glavni napadački adut Netsa

Bogdanović je bio u prvoj petorki, u igri je proveo 29 minuta, a uz 26 koševa, upisao je i tri skoka te pet asistencija

18.3.2016.
9:06

Bojan Bogdanović potpuno se aklimatizirao u NBA-u. Sada to sa sigurnošću možemo utvrditi, jer popularni 'Bogie' je u jučerašnjoj utakmici protiv Chicago Bullsa ubacio 26 koševa, večer nakon što je u pobjedi nad Philadelphijom postigao njih 44, ostvarivši tako rekord karijere i izjednačivši se brojem postignutih koševa u jednoj utakmici s Draženom Petrovićem.

ušao u povijest /

Bogdanović nije bio ni svjestan da je izjednačio Draženov rekord: 'Htio sam doći do 50, ali i ovo je dovoljno'

Imao je Bogdanović i u prvom dijelu sezone vrlo dobrih utakmica, dapače, no nakon što su Netsi raskinuli ugovor s veteranom Joem Johnsonom, Bogdanović jednostavno blista.

Johnson je bio ključni igrač ekipe, šuter koji bi preuzimao odgovornost svaki put kad u napadu nije bilo rješenja, a nerijetko su i akcije Netsa bile organizirane upravo s ciljem oslobađanja prostora za šut Johnsona.

Njegovim odlaskom Bogdanović je preuzeo glavnu ulogu u napadačkom dijelu igre, a svakim danom sve više pokazuje da ju je itekako zaslužio.

Bogdanović je bio u prvoj petorki, u igri je proveo 29 minuta, a uz 26 koševa, upisao je i tri skoka te pet asistencija. Nažalost, Bullsi su ipak bili prejaki te su upisali pobjedu 118-102.

Od ostalih rezultata, vrijedi spomenuti slavlje San Antonia protiv Portlanda na domaćem terenu, što je Spursima bila 34 domaća pobjeda ove sezone. Na domaćem terenu još nisu upisali poraz, što je još uspjelo jedino braniteljima naslova, Golden State Warriorsima.