Briljirao Aldridge / Noć rekorda u Teksasu, San Antonio i Oklahoma u čudesnoj utakmici postigli 301 poen

Spursi su nakon dva produžetka slomili Oklahomu

11.1.2019.
7:55
AP

Nije to bila nikakva All-Star utakmica što bi možda rezultat na prvu pokazao. San Antonio i Oklahoma odigrali su u Teksasu utakmicu u kojoj je palo nekoliko rekorda, a zaustavila se konačno na 301 poenu i 58 minuta. Toliko u povijesti kluba iz AT&T centra nije palo od 1994. godine.

San Antonio nakon dva produžetka sa 154:147 pobijedio je Thunder postavivši novi rekord po broju postotka ubačenih trica. Spursi su ih pogodili 16 iz samo 19 pokušaja, što je postotak od 84,2. Nitko takav u povijesti nije imao s barem 15 pokušaja "iza luka".

Spursi su, k tome, zvuči doista nestvarno, pogodili prvih 14 trica, pa treba li uopće govoriti da im je to novi rekord franšize.

Rekord karijere, pak, oborio je LaMarcus Aldridge koji je izbrojao do 56, što je za 11 poena više od dosadašnjih 45 iz ožujka ove godine protiv Ute.

Tako Oklahomi nije bilo dovoljni ni 114 poena koje je zabila njena prva petorka, a iako je George u njoj bio najbolji s 30 poena, priča je bio Russell Westbrook koji je isporučio 24 poena, 13 skokova i 24 asistencije, a toliko dodavanja za koš suigračima u povijesti je imao samo još jedan igrač.

I to nije sve! Tri dana nakon što se izjednačio s Jerryjem Sloanom, Gregg Popovich s 1222. trenerskom pobjedom karijere ostao je usamljen na trećem mjestu svih vremena. Ostali su mu još samo Lenny Wilkens (1332) i Don Nelson (1335).

Boston Celticsi na Floridi su doživjeli najveći poraz sezone (99:115), a ujedno i treći u nizu protiv Miamija koji je prije toga izgubio osam zaredom od Celticsa. Wade je stao na 19 poena, a njegovih osam u trećoj četvrtini spriječilo je povratak gostiju.

Vodeća ekipa Zapada, Denver, razbila je petu, LA Clipperse uz novi triple-doubleNikole Jokića (18 p, 14 s, 10 a),  dok je Sacramento protiv Detroita ostvario drugu pobjedu u siječnju.