NIZ KAKAV NBA LIGA NE PAMTI: / Nije potrebno da trljate oči, ovo se uistinu dogodilo igračima vrijednim desetke milijuna dolara

Šut za tricu 7-44 je bijedan, ali serija je rekordno loša

29.5.2018.
8:28

Houston Rocketsi imali su priliku plasirati se u borbu za prsten NBA prvaka. Prednost od 3-2 u finalu Zapadne konferencije NBA lige protiv aktualnih prvaka možda i nije za iskusne i prekaljene igrače Golden State Warriorsa nenadoknadiva, posebice i kad Houston nije mogao računati na Chrisa Paula, no...

HOUSTON PREGORIO U 7., NEVJEROJATNIM NEGATIVNIM REKORDOM OSTALI BEZ FINALA: Za naslov opet Warriorsi i Cavsi

Imali su Rocketsi šansu, na poluvremenu sedme utakmice u kojoj su bili domaćini uživali su protiv branitelja naslova prednost 54-43, ali onda u potpunosti potonuli nizom promašaja kakav NBA liga ne pamti.

Užas kakav se ne pamti

Naime, samo u trećoj četvrtini James Harden i društvo promašili su svih četrnaest pokušaja za tricu, a to je bio tek dio niza od 27 uzastopnih promašaja iza crte.

Šutersku katastrofu Rocketsa potpisali su Trevor Ariza (0-9), James Harden (2-13), Eric Gordon (2-12), a pomogli i Gerald Green (1-4) i P.J. Tucker (2-5). U pet odigranih minuta pokušao je i Joe Johnson pogoditi, ostao je na 0-1... Ukupno, da ponudimo pomoć u zbrajanju, Houston Rocketsi promašivali su za tri poena 7-44. Postotak uspješnosti iznosio im je bijednih 15,9 posto, i zbog toga se, bez obzira na odsustvo Paula, strovalili u poraz i ostali bez šanse da se pokušaju hrvati sa Cavsima za naslov...