Ni sjajni Ante Tomić nije bio dovoljan za finale

U finalnoj utakmici Eurolige u Barceloni igrat će Panathinaikos i Maccabi. Grci su u neizvjesnoj utakmici slavili protiv Montepaschi Siene, dok je izraelska momčad razmontirala madridski Real.

6.5.2011.
22:45

U prvoj utakmici polufinala Panathinaikos je slavio protiv Montepaschi Siena rezultatom 77:69. Najistaknutiji u redovima grčke momčadi bili su Nick Calathes s 17 koševa i Mike Batiste sa 16.

S druge strane u momčadi Siene najučinkovitiji s 13 poena bio Rimantas Kaukenas.

Panathinaikos je na taj način izborio svoje sedmo finale Eurolige u kojem će pokušati doći do šestog naslova.

U drugom polufinalnom srazu Maccabi Tel Aviv razbio je Real iz Madrida rezultatom 82:63. Bili su Madriđani u egalu tek u prvom poluvremenu nakon čega je sjajni Chuck Eidson s nekoliko koševa u nizu odveo svoju momčad na plus 8 do kraja treće četvrtine.

Do konca utakmice nije se Real uspio vratiti u igru, a izraelska prednost rasla je iz minute u minutu. Najbolji pojedinac susreta bio je Eidson s 19 koševa, dok je Schortsanitis nadodao 16.

Najraspoloženiji u redovima blijedog Kraljevskog kluba bio je hrvatski reprezentativac Ante Tomić sa 17 poena koji tako na kraju ipak nije uspio doći do finala.