NEMILOSRDNA CEDEVITA: / Zadrani su pružili dobar otpor, ali pored sjajnog Amerikanca nisu imali šanse

U susretu 17. kola regionalne košarkaše ABA lige Cedevita je kao gost svladala Zadar s 94-80 (15-22, 31-25, 27-15, 21-18).

7.1.2017.
19:20
Dino Stanin/PIXSELL

Zadrani su bez Ivana Marinkovića i Jakova Vladovića pružili žilav otpor favoriziranoj Cedeviti, poglavito u prvom poluvremenu tijekom kojeg su, zahvaljujući preciznim šutovima za tricu, bili u stalnoj prednosti. Ipak, gosti su do odmora uspjeli smanjiti na samo jedan razlike, a efikasnom trećom četvrtinom preuzeli kontrolu rezultata.

CEDEVITA PALA U DRAMATINOJ ZAVRŠNICI: /

Niti 37 koševa Amerikanca nije bilo dovoljno protiv Španjolaca

Nada u zadnjoj četvrtini

Udarom od 10-2 zahvaljujući tricama Mazalina i Ramljaka na početku četvrte četvrtine Zadar je sedam minuta prije kraja stigao na 72-75, a kod tog rezultata Ramljak je promašio polaganje u protunapadu i propala je posljednja prilika domaćih da kreiraju iznenađenje.

Ryan Boatright ubacio je 27 koševa za Cedevitu, Džanan Musa je dodao 14, dok su Boris Barać sa 17 i Ivan Ramljak sa 16 ubačaja predvodili Zadar.

Cedevita je sada na omjeru pobjeda i poraza 12-5, dok je Zadar na 6-11.