NBA LUDNICA / Bogdanović protivniku prodao fintu kao iz udžbenika, Bullsi napokon dobili Jordanovog nasljednika

DeMar DeRozan je pružio još jednu sjajnu predstavu

12.2.2022.
8:32

Košarkaši Utah Jazza upisali su petu uzastopnu pobjedu nakon što su porazili Orlando Magic sa 114-99, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je za 32 minute ubacio sedam koševa uz sedam skokova i tri asistecije.

Domaćin je sjajno ušao u susret i već nakon prve četvrtine imao je velikih 16 razlike (28-12). Međutim, u drugoj četvrtini vidjeli smo obrat. Orlando je drugu dionicu dobio sa 27-16 smanjivši zaostatak na pet razlike (44-39). U trećoj dionici gosti su uspjeli izjednačiti (54-54), a nakon tri perioda igre rezultat je bio 77-74 za Utah. Ipak, u posljednjoj četvrtini domaćin je dominirao i taj period igre dobio je sa 37-25 za konačnih 114-99.

Momčad za doigravanje

"U napadu samo se mučili, no obrana je odradila dobar posao. Nismo dopustili da naš napad utječe na našu obranu," kazao je Donovan Mitchell sa 24 koša i sedam skokova najefikasniji igrač Jazza. Hassan Whiteside je dodao 15 koševa i 18 skokova, a Jordan Clarkson 18 koševa. Bojan Bogdanović je zaključio susret sa skromnih sedam koševa pogodivši 2 od 12 pokušaja iz igre pri čemu je trice gađao 1-8. Dodao je i sedam skokova i tri asistencije.

"Oni su momčad za doigravanje, a to je ono što takve momčadi rade u trećoj ili četvrtoj četvrtini. Oni igraju košarku koja je neophodna za pobjedu," kazao je Cole Anthony sa 18 koševa, šest skokova i pet asistencija prvo ime suparničkog sastava. Mo Bamba je dodao 16 koševa i osam skokova.

Utah je sada na skoru 35-21 i drži četvrto mjesto Zapada, dok se Orlando sa 13 pobjeda i 44 poraza nalazi na pretposljednjem mjestu na Istoku.

Poput Jordana

DeMar DeRozan je pružio još jednu sjajnu predstavu predvodivši Chicago Bullse do pobjede 134-122 protiv Minnesota Timberwolvesea.

DeRozan je zabio 35 koševa uz šest skokova i šest asistencija te je postao tek drugi igrač Chicaga nakon Michalea Jordana koji je zabio najmanje 30 poena u pet utakmica zaredom. Odlično su mu pak asistirali Nikola Vučević sa 26 koševa, osam skokova i sedam asistencija, Javonte Green sa 23 koša, te Coby White sa 22 koša.

Nakon prve tri izjednačene četvrtine (27-27, 33-32, 32-32), Bullsi su na startu zadnje dionice napravili seriju 15-2 i potom obranili prednost do kraja.

"Presudilo je naše zajedništvo. Kada jedni nisu uspjeli, drugi su povukli. Svi su se večeras odigrali kvalitetno na oba kraja terena," kazao je White.

U suparničkim redovima Anthony Edwards je zabio 31 koš uz šest skokova i osam asistencija, dok je Karl Towns zabio 27 koševa uz po osam skokova i asistencija.

Chicago je na diobi drugog mjesta na Istoku (35-21), a Minnesota sedma na Zapadu (29-27).

Identičan skor kao Chicao ima i Cleveland koji je na gostovanju pobijedio Indiana Pacerse sa 120-113.

Indiana je dobila prvu četvrtinu sa čak 47-28, no ipak je izgubila susret. Gosti su drugu dionicu dobili s osam razlike (35-27), treću sa +3 (25-22), a posljednju sa 15 koševa prednosti (32-17) nadoknadivši veliki zaostatak.

Goste je do pobjede vukao Carisa LeVert koji je još prošlog tjedna bio član Pacersa.

"Definitivno je to bila čudna situacija i energija jer sam još prije nekoliko dana bio u dresu Pacersa.  Ali to je ono što jest, mogu vas zamijeniti bilo kojeg dana, posebno kada je rok za zamjene," kazao je LeVert koji je zabio 22 koša uz pet asistencija. Jarrett Allen je ubacio 22 koša uz 14 skokova, dok je Rajon Rondo imao 17 koševa, sedam skokova i šest asistencija.

Kod Pacersa Tyrese Haliburton je zabio 23 koša uz šest asistencija, dok su Oshae Brissett i Chris Duarte zabili po 18 koševa.

Rezultati susreta NBA lige:

Atlanta - San Antonio        121-136

Boston - Denver              108-102

Utah - Orlando               114-99

(Bojan Bogdanović je za Utah za 32 minute ubacio 7 koševa uz 7 skokova i 3 asistecije)

Chicago - Minnesota          134-122

Detroit - Charlotte          119-141

Indiana - Cleveland          113-120

Philadelphia - Oklahoma City 100-87