Pogledajte kako je nastradala mlada NBA zvijezda

Košarkaši Indiana Pacersa nastavljaju nizati pobjedu za pobjedom u NBA ligi. Do 16. ovosezonske u 17 odigranih utakmica stigli su na gostovanju kod Los Angeles Clippersa 105:100.

2.12.2013.
9:44

Ukupno je Indiana u utakmici skupila 17 ofenzivnih skokova, od čega njih sedam u zadnjoj četvrtini. Paul George predvodio je Pacerse s 27 koševa, David West dodao je 24 koša i 12 skokova, dok je Roy Hibbert upisao 19 koševa i 8 skokova.

Kod Clippersa je najefikasniji bio "džoker" s klupe Jamal Crawford s 20 koševa, dok su čak trojica igrača, Chris Paul (17 koševa i 10 asistencija), Blake Griffin (16 koševa i 12 skokova), te DeAndre Jordan (11 koševa i 12 skokova) ostvarili "double-double" učinke. Svejedno nije bilo dovoljno protiv Pacersa koji drže ritam potreban za obaranje najboljeg omjera NBA lige od 72-10 koji su postavili Chicago Bullsi sezone 1995/96.

Za razliku od Pacersa, New York Knicksi ne mogu do pobjede ni pod razno. U nedjelju navečer poraženi su u svom Madison Square Gardenu od New Orleans Pelicansa 103-99. Bio im je to deveti uzastopni poraz, od čega sedmi zaredom na domaćem parketu.

Ryan Anderson s 31 košem i Tyreke Evans s 24 predvodili su Pelicanse kojima se ozlijedio ponajbolji igrač Anthony Davis. Prvi pick NBA drafta iz 2012. godine zadobio je frakturu lijeve ruke prilikom pokušaja zakucavanja u prvoj četvrtini i više se nije vratio. Duljina njegovog izbivanja zasad nije poznata, ali za Pelicanse je njegov izostanak veliki gubitak budući je uoči ove utakmice ostvarivao prosjek od 19.6 koševa i 10.6 skokova. Knickse, koji su trenutno na mizernom omjeru 3-13, predvodio je Carmelo Anthony s 23 koša i 10 skokova.

Do desete uzastopne pobjede Miami Heat je stigao na domaćem parketu protiv Charlotte Bobcatsa s tijesnih 99-98. Heat je zaostajao 73-61 na ulasku u zadnju četvrtinu, ali su na kraju aktualni prvaci uspjeli preokrenuti zabivši 34 koša u zadnjih osam minuta i 20 sekundi. Učinili su to ponajprije zahvaljujući Chrisu Boshu koji je upisao 22 koša i 9 skokova, od čega je zabio 13 uzastopnih koševa u posljednjoj dionici igre. LeBron James bio je najefikasniji igrač Heata s 26 koševa, Dwyane Wade je dodao 17, dok je kod Charlotte Kemba Walker ubacio 27 koševa.

Toronto - Denver 98-112 (Gay 23k, 9s / Robinson 23k, Mozgov 16k, 15s) Detroit - Philadelphia 115-100 (Drummond 31k, 19s, Jennings 20k, 12a / Young 24k) LA Clippers - Indiana 100-105 (Crawford 20k / George 27k, West 24k, 12s) Miami - Charlotte 99-98 (James 26k, Bosh 22k, 9s / Walker 27k) Sacramento - Golden State 113-115 (Cousins 24k / Curry 36k, 10a, Thompson 28k) Oklahoma City - Minnesota 113-103 (Durant 32k, 10s, 12a, Westbrook 19k / Martin 24k) New York - New Orleans 99-103 (Anthony 23k, 10s / Anderson 31k)