ZA NE POVJEROVATI / NBA liga kaznila Nikolu Jokića zbog skandala o kojem bruji Amerika

NBA liga kaznila Nikolu Jokića

9.5.2023.
7:34

NBA liga kaznila je zvijezdu Denver Nuggetsa Nikolu Jokića zbog incidenta iz četvrte utakmice polufinalne serije doigravanja Zapadne konferencije koju njegovi Denver Nuggetsi igraju protiv Phoenix Sunsa. U toj utakmici Jokić je ubacio rekordna 53 poena uz 11 asistencija i 4 skoka, ali je njegova momčad doživjela poraz.

PRVI PROGOVORIO /

Legenda hrvatskih korijena stala u obranu Srbina u središtu skandala: 'Ako to naprave, onda su beznadni'

Kazna je 25 000 dolara

Američki mediji javljaju kako je Jokićeva kazna samo 25 000 dolara i on će imati pravo nastupa u petom susretu serije, a ona je trenutačno izjednačena na 2:2.

Srpski centar je, podsjetimo, potkraj prvog poluvremena pri rezultatu 55-54 za Denver, 2:36 prije kraja druge četvrtine.

Što se dogodilo?

Jokić je ušao u kraći fizički sukob s većinskim vlasnikom Sunsa Matom Ishbijom. Dvostruki MVP lige pokušavao je, naime, doći do lopte nakon uspješnog bloka, ali Josh Okogie je bio brži i "poletio" prema klupi u trenutku dok su Sunsi imali igrača manje na terenu.

Trenutak prije nego što je laktom odgurnuo Mata Ishbija (stoji prvi do njega i drži ga desnom rukom za kuk, niži tip).

Jokić je htio što brže iskoristiti tu situaciju i izvesti loptu koja se u tom trenutku našla upravo u rukama Ishbije.

Srbin mu je krenuo otimati loptu, a kako se Ishbia opirao i pokušao u žaru borbe, pod naletom emocije doći do nje pa čak i stao ispred Jokića kao da ga želi zagraditi da ne dođe do lopte, Jokić ga je u maniri MMA borca hladnokrvno odgurnuo podlakticom, a Footprint Center je proključao...

Ništa od suspenzije

Vlasnik Sunsa ubacio je pritom i malo oskarovske glume nakon čega su suci pogledali snimku i Jokiću dodijelili tehničku.

Iako se spominjala i mogućnost da Jokić propusti petu utakmicu serije, to se neće dogoditi.