BABO I DALJE VAN STROJA / Dario Šarić dobio 'mrvice' u porazu svoje Oklahome, Nikola Jokić 'brutalnom' partijom osigurao doigravanje

Šarić je za 13 minuta postigao četiri poena, uz šut 2-8, te imao jedan skok, dvije asistencije i jednu izgubljenu loptu

17.3.2023.
9:53

Hrvatski košarkaš Dario Šarić u porazu svog Oklahoma Cityja kod Toronta (128-111) za 13 minuta postigao je četiri poena, uz šut 2-8, te imao jedan skok, dvije asistencije i jednu izgubljenu loptu.

Nema tu vajde /

Najveći košarkaš svih vremena otkantao svoju NBA momčad: Jedna su od najgorih ekipa lige, ali Mike će dobro zraditi

Pascal Siakam je 25 poena i 14 skokova predvodio Toronto, koji je po šesti puta uzastopno slavio u svojoj dvorani. Shai Gilgeous-Alexander je s 29 koševa bio prvo ime kod Thundera, čiji je niz od tri pobjede prekinut.

Denver Nuggetsi prekinuli su niz od četiri poraza pobjedom u Detroitu (119-100), a Nikola Jokić postigao je 30 poena, 10 skokova i devet asistencija. Nuggetsi su ovom pobjedom postali prva momčad na Zapadu koja je osigurala doigravanje.

Kod  Pistonsa zbog ozljede Ahilove tetive nije igrao Bojan Bogdanović, a najbolji je bio Rodney McGruder (20). Pistonsi su izgubili 13 od zadnjih 14 utakmica.
Najveće iznenađenje priredili su Indiana Pacersi, koji su s 139-123 svladali prvu momčad Istoka Milwaukee Buckse. Andrew Nembhard ubacio je 24 poena, a T.J. McConnell je dodao 19 uz 12 asistencija, dok je Giannis Antetokounmpo upisao 25 poena i devet skokova u samo 27 minuta zbog problema s prekršajima. Jrue Holiday dodao je 19 poena i 11 asistencija, a Khris Middleton i Bobby Portis po 16 poena za Buckse, koji i dalje vode s dvije pobjede više od Bostona.

Domantas Sabonis upisao je ukupno 24 poena i 21 skok za svoj 56. double-double učinak u ligi dok su Sacramento Kingsi ostvarili svoju prvu pobjedničku sezonu od 2005.-2006. pobjedom 101-96 nad Brooklyn Netsima u četvrtak navečer u New Yorku.

Kingsi su pobijedili 10. put u zadnjih 12 utakmica i tako osigurali svoju prvu sezonu s više pobjeda od poraza. Sada su na omjeru 44-38, a ovo im je bila 21. pobjeda u gostima, što je najviše od 2003-04. Mikal Bridges postigao je 23 poena, ali je promašio četiri šuta u posljednje 2 1/2 minute za Netse. Spencer Dinwiddie dodao je 18 poena.