NEUGODNO IZNENAĐENJE / Nakon što po njih nije došao autobus, slovenski košarkaši na prvu utakmicu na Eurobasketu otišli taksijem i pobijedili

Slovenci su na prvu utakmicu na Eurobasketu morali ići taksijima

2.9.2022.
11:14
Twitter

Košarkaši Slovenije pobjedom protiv Litve 92-85 u dvoboju skupine B EuroBasketa odigranom u Koelnu, započeli su obranu naslova europskog prvaka osvojenog prije pet godina.

POBJEDA JE POBJEDA /

Branitelji naslova otvorili EuroBasket teškom pobjedom: Dončić i družina dobrano se namučili protiv žilave Litve

Predvođeni ponajboljim europskim košarkašem Lukom Dončićem, Slovenci su veći dio utakmice proveli u prednosti, koja je u prvom poluvremenu u nekoliko navrata dosezala najveći sedam koševa, ali su litavski košarkaši u završnicama četvrtina pronalazili način da se izjednače ili potpuno približe suparniku.

Početkom posljednje četvrtine Litva je iskoristila lošiju napadačku dionicu Slovenaca i u 34. minuti došla do pet koševa prednosti (78-73). No, zahvaljujući Luki Dončiću, Goranu Dragiću i naturaliziranom Amerikancu Mikeu Tobeyju, Slovenija je u sljedećih pet minuta postigla 15, a primila samo tri koša te zasluženo odnijela pobjedu.

Prije te utakmice slovenski košarkaši su doživjeli neugodno iznenađenje. Naime, po njih pred hotel nije došao autobus organizatora pa su na utakmicu morali taksijem.

Slovenski košarkaš Klemen Prepelič žestoko je zbog toga kritizirao organizatore.

"Sramotan potez FIBA-e. Ne bi se smjele događati ovakve stvari na ovoj razini. Na sreću, pobijedili smo. I Save i igrači dat će FIBA-i do znanja da se prema nikome ovako ne može ponašati. Mi smo europski prvaci, ali i da nismo,odnosi moraju biti na razini", rekao je Prepelič.