NA BOŽIĆ PREMINUO LEGENDARNI K.C JONES: / Bio je jedan od najboljih košarkaša u povijesti NBA-a, osvojio je osam naslova kao igrač i četiri kao trener

Nikad nije izgubio u NBA finalima, te ima maksimalan učinak od 8-0

26.12.2020.
9:27

Legandarni košarkaš Boston Celticsa iz 60-tih godina prošlog stoljeća K.C. Jones umro u petak u 88. godini, objavila je NBA liga.

K.C. Jones je bio jedan od najboljih košarkaša u povijesti NBA lige s čak osam naslova NBA prvaka kao igrač i četiri kao trener. U NBA povijesti samo njegovi suigrači iz Boston Celticsa Bill Russell (11) i Sam Jones (10) imaju više igračkih prstena prvaka.

Njegov broj 25

Jones je bio razigravač i stručnjak za obranu, a jedan je od samo sedam igrača koji su postigli košarkašku "trostruku krunu", osvajanjem NCAA prvenstva, NBA prvenstva i olimpijske zlatne medalje. Jones je osvojio 11 ovih svojih 12 NBA naslova s ​​Celticima, a nikad nije izgubio u NBA finalima, te ima maksimalan učinak od 8-0.