LEGENDARNI MAGIC JOHNSON OSTAO U ČUDU NAKON UTAKMICE DONČIĆA I DRUŠTVA: / 'Ovo nisam u životu vidio!'

28.12.2020.
9:08

Košarkaši Dallasa porazili su Los Angeles Clipperse sa 124:73, a prednost Mavericksa na poluvremenu je bila +50 (77-27), što je najveća razlika u prvom dijelu na NBA utakmicama od uvođenja ograničenja napada u sezoni 1954./55.

Za prvu ovosezonsku pobjedu Dallasa najzaslužniji je bio Slovenac Luka Dončić sa 24 koša, devet skokova i osam asistencija. Josh Richardson je ubacio 21 poen.

[VIDEO] SJAJNI DONČIĆ ZADAO CLIPPERSIMA NAJTEŽI PORAZ U POVIJESTI: /

Zubac učinkovit, ali utonuo u sivilo svoje momčadi

Naravno, ova je ogromna pobjeda Mavericksa izazvala brojne reakcije, a jednu od njih napisao je i slavni Magic Johnson na svoj Twitter.

"Nikad nisam vidio ništa slično u NBA ligi, a Clippersi još igraju doma!", napisao je legendarni Magic.

Zubac solidan

Clippersima je to bio prvi poraz u novoj sezoni, a u njemu je hrvatski centar Ivica Zubac postigao 10 koševa za 16 i pol minuta u igri.

Paul George je sa 15 koševa bio najbolji strijelac domaće momčadi koja je u ovoj utakmici bila bez Kawhija Leonarda, ozlijeđenog na prethodnoj utakmici slučajnim udarcem u lice od suigrača Sergea Ibake. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.