Hrvatske košarkašice doživjele najbolniji poraz!

Hrvatske košarkašice nisu uspjele pobijediti ni u trećoj utakmici na Olimpijskim igrama.

1.8.2012.
21:45

Ovim porazom, Hrvatice su se dodatno udaljile od mogućnosti za plasman u četvrtinale, do kojeg se možda ne bi dokopale niti s dvije pobjede u preostale dvije utakmice.

Odabranice hrvatskog izbornika Stipe Bralića imale su samo dva dobra razdoblja na utakmici. Prvo je bilo već na samom početku, kada je Hrvatska u četvrtoj minuti povela s 10:0. Čehinje su serijom 20:6 okrenule rezultat u svoju korist 20:16, te su prvu četvrtinu dobile s 22:19. Na poluvremenu je bilo 45:39 za Češku.

Početkom treće četvrtine je Češka povela s 11 koševa razlike, a onda je uslijedilo drugo dobro razdoblje hrvatskih košarkašica, koje su od zaostatka 52:41 serijom 14:0 stigle do vodstva 55:52. Prednost od tri poena razlike imale su Hrvatice i na kraju trećeg perioda (60:57), a onda su u očajnoj zadnjoj četvrtini primile čak 32 poena, a ubacile ih samo 10.

Čehinje su imale čak 17 asistencija više (26:9), sedam skokova više, devet blokada napram niti jedne naših igračica, koje su, pak, nažalost "dominirale" s izgubljenim loptama (15:7)...

Sandra Mandir s 20 koševa i Ana Lelas s 15 bile su jedine na visini zadatka, gledajući cijelu utakmicu. Češka je imala više raspoloženih igračica, Elhotova je ubacila 20, Burgrova 19, Vitečkova 18, Vesela 12, a Horakova 11 poena.