HRVATI SLABI: / Zvijezda Thundera 25. put u karijeri do triple-doubla

Hrvatski košarkaški reprezentativci koji nastupaju u najjačoj ligi na svijetu (NBA) u petak nisu imali dobru večer.

30.1.2016.
12:38
AFP, J Pat Carter

Orlando je u Bostonu pretrpio osmi uzastopni poraz iako je bio konkurentan do sredine treće četvrtine. No, tada su domaći pojačali intenzitet u obrani i odvojili se na dvoznamenkastu razliku, te ostvarili petu pobjedu u nizu. U izjednačenoj momčadi Celticsa s po 16 ubačaja najefikasniji su bili Marcus Smart i Kelly Olynyk, dok je Nikola Vučević ubacio 14 poena za Magic. Mario Hezonja je dobio 20:56 minuta na parketu što je iskoristio za samo dva koša (šut za dva 1-2), te po jedan skok i asistenciju.

Uvjerljivi Cleveland

Dallas je ostvario očekivanu pobjedu protiv Brooklyna kojom se učvrstio na šestoj poziciji Zapadne konferencije. Do novog uspjeha momčad iz najvećeg teksaškog grada predvodili su Chandler Parsons (19, 10 skokova) i Zaza Pachulia (16, 12 skokova), dok je standardno najučinkovitiji kod slabih Netsa bio Brook Lopez (28, 12 skokova). Bojan Bogdanović igrao je 19:23 minuta, ali je promašio sva četiri šuta, jedan za dva i tri za tricu ostvarivši samo jedan skok.

Utah je odlično odigranom četvrtom četvrtinom stigla do važne pobjede protiv Minnesote kojom je ostala gotovo poravnata s Portland Trail Blazersima na osmom mjestu Zapada. Rodney Hood (22) i Derrick Favors (20) bili su najbolji kod Jazza, a 'rookie' Karl-Anthony Towns (32, 12 skokova) kod Wolvesa.

Prošlogodišnji finalisti Cleveland Cavaliersi uvjerljivije no što to konačnih 114:106 pokazuje svladali su kao gosti Detroit Pistonse. U pobjedničkoj momčadi istaknuli su se Kevin Love s 29 i Kyrie Irving s 28 koševa, dok su Andre Drummond s 20 i Kentavious Caldwell-Pope s 19 poena bili najbolji kod poraženih. S omjerom 33-12 Cavsi i dalje drže prvo mjesto na Istoku, dok su Pistonsi s 25-22 na sedmom mjestu i još uvijek na poziciji koja vodi u doigravanje.

Triple-double Westbrooka

Vodeći sastav skupine Northwest Oklahoma City Thunder na svom je terenu svladao Houston Rocketse sa 116:108 uz još jedan 'triple-double' Russella Westbrooka. On je do svog 25. trostruko-dvostrukog učinka u karijeri, a šestog ove sezone, stigao s 26 ubačaja, 10 skokova i 14 asistencija. Sjajan je bio i Kevin Durant s 33 koša i 12 skokova, dok je najbolji kod Rocketsa bio bivši igrač Thundera James Harden s 33 pogotka, te po 7 skokova i asistencija. Ključni trenutak dvoboja dogodio se sedam minuta prije kraja treće četvrtine kada je pri vodstvu Rocketsa 64:62 njihov centar Dwight Howard isključen zbog druge tehničke pogreške. Domaći su to iskoristili, te tri minute prije kraja imali i 14 razlike (112:98) i mirno priveli susret kraju.

Los Angeles Clippersi po deveti su put zaredom svladali gradske suparnike Lakerse nadigravši ih sa 105:93. Chris Paul s 27 ubačaja bio je najbolji kod pobjednika, a Julius Randle s 23 koša i 14 skokova kod poraženih.