HEJA, HEJA: / Cibosi u neizvjesnoj završnici do važne pobjede

U susretu 18. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone su u KC Dražen Petrović pobijedili Metalac iz Valjeva sa 74:71, ostvarivši osmu pobjedu sezone.

3.1.2016.
21:47
Goran Stanzl/PIXSELL

Bila je to utakmica u kojoj su gosti bili bolji u prvom, a Cibona u drugom poluvremenu. Metalac je dobio prve dvije četvrtine, a na poluvremenu je imao tri koša viška (39:36). Na otvaranju drugog dijela momčad iz Valjeva je pobjegla na plus 6 (42:36), no Cibona je u 27. minuti stigla do vodstva (50:49), a ubrzo i do 56:51. Ipak, Metalac je do konca četvrtine smanjio (56:55). Šest minuta prije kraja utakmice Vukovi su stigli do plus pet (67:62), a četiri minute prije kraja i do sedam koševa prednosti (72:65). Metalac je u zadnjoj minuti smanjio na koš zaostatka (74:73), no domaćin je koševima Florencea i Žižića s linije slobodnih bacanja izborio pobjedu.

Žižić opet najbolji

Cibonu su do pobjede predvodili Ante Žižić s 19 koševa i 14 skokova, Jasmin Hukić sa 16 koševa i pet skokova, James Brian Florence s 15, te Ivan Sirščević s 12 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Đorđe Majstorović sa 17 koševa i osam skokova, te Petar Rakičević s 11 koševa i sedam skokova.

Zadar je u subotu doživio težak poraz kod Mega Leksa 61:87, dok će Cedevita u ponedjeljak gostovati u Beogradu kod Crvene zvezde.

Na ljestvici vodi Budućnost s 34 boda, Cedevita je na drugom mjestu s 31 bodom i utakmicom manje, dok je na trećoj poziciji Crvena zvezda s 30 bodova i susretom manje. Cibona je šesta s 26 bodova, dok je Zadar na 11. poziciji s 25 bodova.