Grci se poigravali sa Srbima, Makedonija ipak nije uspjela

Španjolska je prvi finalist košarkaškog EP-a u Litvi. U polufinalu su pobijedili Makedonce 92:80.

16.9.2011.
20:30

Makedonija je bila dostojan suparnik, dobro su se držali do zadnje četvrtine. Na svaku prijetnju Španjolaca vraćali su istom mjerom, a na poluvremenu su čak vodili 45:44.

A onda je Navarro ubacio u brzinu više i s nekoliko povezanih koševa (ukupno je ubacio 35 koševa) povisio prednost španjolske reprezentacije. Utakmicu su mirno priveli kraju. Uz Navarra, dobro je odigrao i Pau Gasol koji je ubacio 22 koša te imao 17 skokova (devet napadačkih).

Grci su fantastično otvorili dvoboj protiv Srbije dobivši prvu četvrtinu 34:8. Do kraja su Srbi postupno tek skidali tu golemu prednost. Ioannis Bouroussis predvodio je pobjedničku momčad s 27 koševa i šest skokova, dok je u redovima poraženih Marko Kešelj ubacio 22 poena. U revijalnim dvobojima za plasman Srbija će igrati protiv Slovenije, a Grčka protiv domaćina, Litvanaca. Vezani članci: