Gospićanke doživjele sedmi poraz u Euroligi

Košarkašice Gospića CO ubilježile su sedmi poraz u utakmici 11. kola skupine C Eurolige. Drugoplasirana ekipa skupine, moskovski Spartak, slavila je kao gost sa 79:60.

12.1.2012.
18:06

Ruske košarkašice nisu imale velikih problema iskazati u ovom ogledu dominaciju, pa su unatoč gubitku prve četvrtine 19:17 na odmor otišle s visokom prednošću od 41:31. Tih desetak poena su održavale u nastavku ogleda, a pred kraj su dodatno podigle razliku i na kraju slavile 79:60.

Sa 21 poenom, šest skokova i tri asistencije najbolja je u redovima Gospića bila Julia McBride. Osim nje niti jedna druga košarkašica nije ubacila dvoznamenkasti broj poena, a istaknimo još učinak Jelene Ivezić od osam poena i sedam skokova, odnosno, Marije Vrsaljko od šest poena i devet skokova. U ruskoj ekipi je najbolja bila Candice Dupree sa 24 poena i osam skokova.

Gospić dijeli šesto mjesto na ljestvici s Tarantom i omjerom 4-7, dok su iza njih još jedino igračice Brna sa samo jednom pobjedom u dosadašnjem dijelu sezone.