ZAGREBAČKI DERBI / Furnir zamrznuo Dinamo na -10 u ključnoj utakmici HT Premijer lige, Taveoin Hollingsworth imao svoj show

KK Dinamo Zagreb izgubio na gostovanju kod Furnira u ključnoj utakmici u HT Premijer ligi za novog prvoligaša

9.2.2023.
23:37
Matija Habljak/PIXSELL

Košarkaši Furnir Dubrave danas su navečer u 20. kolu HT Premijer lige, u direktnom obračunu za 6. mjesto na ljestvici, porazili ovosezonski hit Dinamo Zagreb, novog prvoligaša sa +10.

Prije ulaska u drugu fazu natjecanja ostala je još jedna nepoznanica koja je dobila odgovor večeras.

Naime Cibona, Cedevita Junior, Split, Zadar i Šibenka su sigurni sudionici Lige za prvaka, a za preostalo mjesto borili su se Furnir i Dinamo. Dubravaši su uoči posljednja tri kola imali dvije pobjede više od Dinama i večerašnjim trijumfom je momčad Jeronima Šarina izborila Ligu za prvaka.

VRTLOG EMOCIJA /

Hit trener i njegova uzdanica u studiju Net.hr-a: 'Oko utakmice s Cibonom je bilo repova... U četvrtak ne smijemo izgubiti'

Na kraju je u dvojci Doma sportova završilo 87-77. Taveoin Hollingsworth briljirao je za Furnir sa 36 poena i 13 skokova, Matej Bošnjak dodao je 19, dok je najefikasniji u redovima Dinama bio Hrvoje Garafolić, isto sa 19 koševa. Za spomenuti kako je za dinamovce ova utakmica bila ključna, najvažnija dosad u sezoni...

Međutim, plasman u Ligu za prvaka za Dinamo još uvijek nije izgubljen. Prije utakmice minutom šutnje odana je počast Miroslavu Ćiri Blaževiću, treneru svih trenera koji je preminuo u 88. nakon duge i teške bolesti u Zajčevoj.

Minuta šutnje uoči početka utakmice za Miroslava Ćiru Blaževića.

Bila je to utakmica puna obrata, ali i nevjerojatne završnice Furnira. Domaćin je dobio prvu dionicu sa 25-14. Dinamo je uzvratio u drugoj četvrtini (28-11), a na kraju trećeg perioda bilo je 58-58.

Dinamo je bolje ušao u zadnju četvrtinu, 4:13 minute prije kraja imao je +5 (75-70), nakon čega je Furnir napravio nevjerojatnu seriju 16-0 za vodstvo 86-75 svega 22 sekunde prije kraja i priča je bila gotova. Na kraju je završilo 87-77.

Društvo iz Dubrave sad je na +4 boda u odnosu na Dinamo. Furnir ima 31 bod, a Dinamo 28...

Na ljestvici vodi Cedevita Junior sa 34 boda, Cibona ima 33 boda, Zadar, Split i Šibenka po 32 boda, a Furnir 31 bod. Dinamo je sedmi sa 28 bodova.