Sramota slavnog hrvatskog kluba se nastavlja

Košarkaši Cibone pretrpjeli su novi poraz, osmi po redu u ovogodišnjem izdanju Eurocupa, u sklopu 9. odigranog kola. Bolji od "vukova" u Zagrebu bio je belgijski Telenet Oostende 85-82.

11.12.2013.
20:20

Po dvije četvrtine pripale su svakom sastavu, s time da se Oostende već nakon prve odlijepio na 10 koševa razlike i početnu prednost je usprkos prijetnjama zagrebačkog sastava uspio očuvati.

Marko Jagodik s 20 koševa i 6 skokova, te Dario Šarić s 19 koševa, 13 skokova i 5 asistencija bili su najbolji pojedinci u Ciboninim redovima. Kod ujednačenog Oostendea, koji je imao petoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, prednjačio je Ryan Thompson s 18 koševa.

Europsku sezonu Cibona završava gostovanjem kod FoxTown Cantua 18. prosinca.

Cibona - Oostende 82-85

kasnije: Nymburk - Cantu Le Mans - Artland

Redoslijed: 1. Cantu 7-1 (-1), 2. Oostende 7-2, 3. Le Mans 4-4 (-1), 4. Nymburk 4-4 (-1), 5. Artland Dragons 2-6 (-1), 6. Cibona 1-8 Košarkaši Cedevite upisali su poraz ove srijede, u utakmici 9. kola skupine B Eurocupa. Taliijanski Dinamo Sassari je kao domaćin slavio 77-68. Domaćin je vodio cijelu utakmicu, makar se Cedevita uporno, u rezultatskom smislu, vraćala, ali nije uspjela na pravi način zaprijetiti.

Ključnim se pokazala treća četvrtina koju je talijanska momčad dobila s 30-19, a junaci pobjede kod domaćina su bili Omar Thomas (21 poen, osam skokova i četiri asistencije) i Caleb Green (20 poena i sedam skokova).

Kod Cedevite su se istaknuli Nolan Smith s 19 poena, šest skokova i četiri dodavanja, te Allan Ray s 10 poena, osam skokova i pet asistencija.

U drugom današnjem ogledu je Spirou Charleroi iznenadio Oldenburg u gostima i slavio 82-74.

Prvo je mjesto osigurao Dinamo Sassari s omjerom 7-2, dok su iza njegovih leđa Cedevita i Oldenburg s omjerom 5-4.

Eurocup, 9. kolo skupine B: Dinamo Sassari - Cedevita 77-68 Oldenburg - Spirou Charleroi 74-82 Chalon - Bilbao Basket 81-79 (utorak)

Redoslijed: 1. Dinamo Sassari 7-2, 2. Oldenburg 5-4, 3. Cedevita 5-4, 4. Bilbao Basket 4-5, 5. Chalon 4-5, 6. Spirou Charleroi 2-7.