Srbija bez medalje (VIDEO)

Košarkašice Srbije su poražene od Turske u meču za treće mesto, Španija prvak Evrope

30.6.2013.
18:41

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ipak nije uspela da osvoji bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, pošto je u meču za treće mesto poražena od selekcije Turske rezultatom 92:71 (21:24, 22:20, 23:12, 26:15).

Prvo mesto i zladnu medalju osvojila je Španija koja je u finalu bila bolja od domaćina turnira Francuske sa 70:69 (21:12, 15:23, 17:20, 17:14).

I pored bolnog poraza u borbi za odličje, naše košarkašice su napravile veliki uspeh plasmanom među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta i izborile učešće na Svetskom prvenstvu koje se naredne godine igra u Turskoj.

U prvom poluvremenu viđena je neizvesna borba sa dosta promašaja za tri poena na obe strane. Prva četvrtina okončana je minimalnim prednošću Srbije, a ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom drugog dela meča.

Ipak, u trećoj četvrtini došlo je do pada u igri izabranica selektorke Marine Maljković, pa su Turkinje preuzele inicijativu i stigle do dvocifrene prednosti i u poslednjih deset minuta ulaze sa 66:56.

Pitanje pobednica bilo je rešeno na početku četvrte četvrtine, pošto su naše protivnice napravile seriju 9:0. U poslednjih pet minuta košarkašice Srbije su se predale i na kraju su ubedljivo poražene sa 92:71.

Najefikasnija u našem timu bila je Jelena Milovanović sa 23 poena, dok su Tamara Radočaj, Sara Krnjić i Saša Ćađo postigle po 11 poena. U pobedničkom timu najbolja je bila Amerikanka Holingsvort sa 18 poena i 16 skokova, Jilmaz je postigla 19, a Vardarli 17 poena.