UVJELJIVA POBJEDA / Hrvatske košarkašice plasirale se u osminu finala Europskog prvenstva

Hrvatske košarkašice ključnu su prednost napravile u sjajno odigranoj trećoj četvrtini

20.6.2021.
21:41
Instagram/Hrvatski košarkaški savez

Hrvatske košarkašice plasirale su se u osminu finala Europskog prvenstva koje se odigrava u Strasbourgu i Valenciji, uvjerljivo svladavši reprezentaciju Češke sa 84-56 (27-22, 15-11, 30-12, 12-11) u utakmici posljednjeg, 3. kola u skupini D.

Tom je pobjedom Hrvatska osvojila treće mjesto u skupini i za plasman u četvrtfinale će već u ponedjeljak igrati protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je osvojila drugo mjesto u skupini C nakon što je u nedjelju poražena od Slovenije s 91-81.

Najbolje igračice odmarale u posljednjoj četvrtini

Hrvatske košarkašice ključnu su prednost napravile u sjajno odigranoj trećoj četvrtini (30-12) u kojoj su gotovo do polovice tog dijela držale Čehinje na samo jednom poenu.

Takav rasplet je omogućio izborniku Stipi Braliću da svoje najbolje igračice odmara u posljednjoj četvrtini u kojoj su priliku dobile košarkašice s manjom minutažom.

Dojkić predvodila Hrvatsku

Hrvatsku su do uvjerljive pobjede predvodile Ivana Dojkić s 24 koša i sedam asistencija, Iva Slonjšak s 18 poena, Ivana Tikvić sa 17 koševa i osam skokova te Ana-Marija Begić s 13 poena i 10 skokova.

Kod Čehinja je Natalie Stoupalova bila najefikasnija s 10 koševa, a njezina je reprezentacija završila na zadnjem mjestu u skupini D. U posljednjem dvoboju skupine D Francuska i Rusija će od 20.45 sati igrati utakmicu za prvo mjesto i izravan plasman u četvrtfinale.