DVA DIREKTNA OKRŠAJA HRVATA U NBA LIGI: / Naši predstavnici imali užasan šut iz igre, jedino Žižić maksimalno koristi minutažu

Bogadanović je gađao 1/11 iz igre, a niti ostali naši košarkaši nisu se proslavili

14.3.2018.
8:29
Screenshot

Sinoć su na NBA parketima zaigrala sva šestorica hrvatskih predstavnika, a četvorica su se i međusobno sastala u izravnim okršajima. Indiana Pacersi pobijedili su na gostovanju Philadelphia 76erse sa 101-98.

Bojan Bogdanović odigrao je 25 minuta za pobjedničku momčad te imao katastrofalan postotak šuta: iz igre je gađao 1/11 odnosno 9,1% te upisao samo dva poena, pet skokova i tri asistencije. Pacerse je do pobjede predvodio sjajni Myles Turner s 25 koševa.

S druge strane, drugi Hrvat u toj utakmici, Dario Šarić odigrao je mnogo bolje od svog sunarodnjaka ubacivši 18 koševa iako niti njegov šut iz igre nije bio pretjerano bolji od Bogdanovićevog - gađao je 4/11 odnosno 36,4%, ali je izveo mnogo više slobodnih bacanja (8/10). Prvo ime Philadelphije bio je Joel Embiid sa 29 koševa i 12 skokova te je imao i šut za poravnanje rezultata nekoliko sekundi prije kraja, ali njegov pokušaj trice zapeo je na prvom obruču.

Cleveland Cavaliersi bili su bolji na gostovanju kod Phoenix Sunsa sa 129-107, a Ante Žižić sve bolje koristi minutažu koju mu daje trener Lue. Sinoć je za 14 minuta ubacio 11 koševa bez promašaja iz igre, a Cavse je do pobjede vodio njihov najbolji igrač, LeBron James sa 28 koševa. Žižić se istaknuo i sjajnom blokadom nad najboljim igračem Sunsa, Devinom Bookerom koji je ubacio 17 koševa za poraženu momčad.

U redovima Sunsa najbolji su bili Jackson i Warren sa 19 koševa, a Dragan Bender odigrao je 23 minute te je upisao sedam koševa, pet skokova i tri asistencije. Nažalost, niti on se ne može pohvaliti dobrom šuterskom večeri pošto je iz igre gađao 2/9 odnosno svega 22,2%.

LA Lakersi sa 112-103 bili su bolji od Denver Nuggetsa na svom terenu, a do pobjede su ih predvodili Randle i Kuzma sa po 26 koševa dok je Isiah Thomas dodao 23 poena. Ivica Zubac odigrao je četiri minute bez učinka. Wilson Chandler bio je prvo ime Nuggetsa sa 26 koševa.

Posljednji Hrvat u akciji sinoć je bio Mario Hezonja koji je sa svojim Orlando Magicom uvjerljivo poražen na gostovanju kod San Antonio Spursa sa 108-72. Hezonja je za 28 minuta ubacio četiri koša te dodao šest skokova tri asistencije i jednu ukradnu loptu. LaMarcus Aldridge bio je sjajan u redovima Spursa te je ubacio 24 koša.