Dogodilo se 'čudo': Hrvatski prvak je nekog uspio pobijediti

Košarkaši Cibone prekinuli su pod vodstvom novog trenera Slavena Rimca niz od 28 uzastopnih poraza u europskim natjecanjima! Vukovi su slavili u 6.

20.11.2013.
22:34

Nakon subotnje pobjede 77:66 u gostima kod Krke u 8. kolu ABA lige, Slaven Rimac je doveo momčad do novog uspjeha i u svom prvom europskom iskušenju na klupi Cibone.

Golemi dio posla Cibona je odradila u prvoj četvrtini koju je dobila sa 16:3, a Francuzi su svoj jedini koš (tricu) u tom dijelu igre postigli u 9. minuti pri zaostatku 14:0.

Ipak, Le Mans je do poluvremena smanjio zaostatak na 29:23. Pitanje pobjednika je Cibona definitivno riješila u trećoj četvrtini koju je dobila sa 23:10.

Andrija Žižić predvodio je Cibonu s 21 poenom (6-10 za dva poena, 8-10 slobodna bacanja) i 7 skokova. Darryle Strawberry je postigao 13 koševa uz 7 skokova, a Dario Šarić 11 poena uz 8 skokova i 3 asistencije. Cibona je bila odlična u šutu za dva poena (22-34, odnosno 67 posto), a imala je i 7 skokova više (40-33).