DEČKO S DRUGE PLANETE: / Pogledajte nevjerojatne poteze Stepha Curryja

Košarkaški Orlando Magica upisali su novi poraz, peti u nizu i deveti u posljednjih deset utakmica, nakon što su u produžetku ogleda na svom parketu poraženi od Charlotte Hornetsa 120-116.

23.1.2016.
12:18
NBA, EZRA SHAW

Mario Hezonja vratio se skromnijoj minutaži nakon što je Victor Oladipo sanirao ozljedu i preuzeo svoje mjesto na terenu. Zabio je Oladipo 29 poena, a Hezonja odigrao tek šest i pol minuta u kojima se nije niti odvažio na šut iz igre. Sjajan je u slavlju Hornetsa, koji su u trećoj četvrtini zaostajali 15 razlike, bio Kemba Walker s učinkom od 40 poena, sedam skokova, devet asistencija i četiri osvojene lopte.

Na parketu je u petak bio i drugi Hrvat u NBA ligi, Bojan Bogdanović čiji Brooklyn Netsi imaju jednak učinak Orlandovom u posljednjih pet i deset utakmica. Novi poraz stigao je od Utah Jazza, a bilo je 108-86. Hrvatski šuter odigrao je vrlo dobar ogled, predvodio svoju momčad napadačkim učinkom od 14 poena koji su stigli nakon 2-4 šuta za tricu i 5-9 ukupno. Odigrao je 23 minute.

Što se tiče pojedinačkih učinaka igrača koji su bili na parketima u noći na subotu, svakako treba izdvojiti onaj Stephena Curryja u 122-110 pobjedi Golden State Warriorsa protiv Indiana Pacersa. Stigao je sjajan šuter ubaciti 39 poena (trica 8-15, bilo je i pogođenih preko centra), ali i upotpuniti učinak s deset skokova i 12 asistencija za svoj drugi ovosezonski triple-double i sedmi ukupno u karijeri. Bila je ovo povratnička utakmica Stevea Kerra na klupi momčadi koju je u prošloj sezoni vodio do naslova prvaka.

Spomenimo i slavlje San Antonio Spursa kod LA Lakersa 105-98, njihovo trinaesto uzastopnu u sezoni. Utakmica je igrana na dan na koji je prije deset godina Kobe Bryant 'stavio' 81 poena Torontu, čak 76 više nego u ovoj utakmici. Spurse je do najboljeg omjera u ovom dijelu sezone ikad predvodio Manu Ginobili sa 20 koševa (šut 9-10) ubačenih u 19 minuta igre.

Warriorsi (40-4) i Spursi (38-6) pobjedama su najavili skorašnji derbi. Sudar dviju različitih košarkaških filozofija dogodit će se u ponedjeljak u Oracle Areni.