DARIO ŠARIĆ OPET DOKAZAO KLASU: / Njegovi Wolvesi uništili Kingse, Hezonja iskoristio minutažu u porazu Knicksa

Najviše poena sinoć ubacio je James Harden u pobjedi Houstona. Zaustavio se na 47

18.12.2018.
8:23

Koliko god su Minnesota Timberwolvesi sigurna oklada da će posrnuti na gostovanjima (trenutačni omjer 2-12) toliko su njihovi navijači naviknuti da utakmice za koje se očekuju da pobjede kod kuće zaključe slavljem. Isto se dogodilo u noći na utorak kada su dočekali Sacramento Kingse i nakon +36 iz prvog poluvremena stigli do 132-105 pobjede. Sastav iz Minnesote sad je na dvanaest pobjeda i četiri poraza u domaćim dvobojima.

Šarić 12+7

Izuzev Buddyja Hielda (21 koš) razočarala je kompletna startna petorka Kingsa koja je kombinirala tek šest poena i najveći dio ogleda provela na klupi dok su sa strane domaćina čak devetorica igrača bila dvoznamenkasta po broju poena. Među njima je bio i hrvatski reprezentativac Dario Šarić koji je za 20 minuta igre postigao 12 poena (šut 4-6, slobodna bacanja 3-4), uhvatio sedam lopti pod obručima te triput dodao suigračima za ubačaj.

Dvojica Hrvata ogledala su se u New Yorku gdje su domaći Knicksi Marija Hezonje poraženi od Phoenix Sunsa u kojima u skromnoj minutaži nastupa Dragan Bender. Završilo je 128-110 nakon što su Devin Booker (38 poena, sedam skokova), Deandre Ayton (21, 13 skokova) i T.J. Warren (26) odradili veći dio posla. U nepune dvije minute Bender je ostao bez ikakvog učinka za Sunse.

Hezonja je, pak, napadački dobro iskoristio svojih nešto više od 17 minuta na parketu. Ubacio je 14 koševa (šut 6-11) i imao pet skokova.

Harden ubacio 47

Najviše poena među svim igračima koji su sinoć izlazili na parkete najjače košarkaške lige svijeta ubacio je James Harden (47) u pobjedi Houston Rocketsa protiv Utah Jazza, a istaknuti treba i učinke Russella Westbrooka i Blakea Griffina koji su ostvarili triple-double. Westbrookov, 111. u NBA karijeri (13 poena, 16 skokova, 11 asistencija), stiže u Oklahominoj pobjedi. Griffinov (19 koševa, 10 skokova, 11 asistencija), ali i deset izgubljenih lopti, u Detroitovom porazu od Milwaukeeja uz promašenu tricu za produžetak, odnosno dvije promašene u posljednjih 14 sekundi utakmice...

NBA liga, rezultati:

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 104-107 New York Knicks - Phoenix Suns 110-128 Houston Rockets - Utah Jazz 102-97 Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 132-105 Oklahoma City Thunder - Chicago Bulls 121-96 San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 123-96 Golden State Warriors - Memphis Grizzlies 110-93 LA Clippers - Portland Trail Blazers 127-131