CURRY SRUŠIO TRICAŠKI REKORD: / Bojan Bogdanović protiv Sunsa ostvario učinak sezone

Dugo će Bojan Bogdanović pamtiti gostovanje Brookyln Netsa u Phoenixu. Raspucao se hrvatski reprezentativac u Arizoni, s 24 poena ostvario najbolji učinak dosadašnje sezone.

26.2.2016.
9:02
AFP, JONATHAN DANIEL

Odlična Bogdanovićeva igra donijela je i pobjedu Netsima 116:106. Za 38:19 minuta na parketu, Bojan je iz igre gađao 8-16, od toga trice 3-9, dok je sa slobodnih bacanja imao 5-5.

U momčadi Netsa više nema najvećeg potrošača lopti Joea Johnsona, pa se na vanjskim pozicijama otvorilo više prostora za Bogdanovića koji je počeo u petorci i u prvoj četvrtini zabio 13 poena, 20 do poluvremena. Dosadašnji najbolji učinak imao je protiv Sacramenta kad je zabio 23 poena. Bilo je to prije tri tjedna.

Ipak, učinak NBA karijere ostvario je u posljednjoj utakmici prošle sezone, kad je protiv Orlanda zabio 28 poena.

Obračun Mostaraca

Kod Sunsa, raspoložen je bio bh.reprezentativac Mirza Teletović koji je ubacio 30 poena i imao 11 skokova. Teletović dobro poznaje Netse, upravo je iz te momčadi prešao u Phoenix. Zanimljivo, najviše poena na utakmici zabila su dvojica igrača rođena u istom gradu, u Mostaru.

Curry srušio tricaški rekord

Sinoć je u NBA ligi Steph Curry ponovno imao čudesnu večer. U pobjedi protiv Orlando Magica u gostima 130:114, ubacio je 51 poen, od toga deset trica. Prva je sjajnom šuteru Golden Statea bila dovoljna za rekord od 128 uzastopnih utakmica u kojima je pogodio s udaljenosti veće od 6,75 m.

Time je Curry srušio rekord Kylea Korvera iz Atlante koji je ubacivao najmanje jednu tricu na 127 uzastopnih utakmica.

Samo večer prije, protiv Miamija je Curry ubacio 42 poena, a sad je za deset trica potrošio tek 15 lopti. Od toga, jednu je tricu, na isteku 3. četvrtine, pogodio s centra! Po treći put ove sezone, raspoloženi Curry zabio je više od 50 poena.

Rekordnih 52-5

Rekord nije upisao samo Curry, već i Golden State Warriorsi koji su postali momčad s najboljim nizom u NBA ligi u prvih 57 utakmica. Imaju omjer 52-5, dok su Chicago Bullsi u sezoni 1995/96 slavili u 51 od 57 utakmica, da bi završili u zasad rekordnom omjeru 72-10.

Hezonja ubacio jednu tricu iz pet pokušaja

Na svoj 21. rođendan, hrvatski reprezentativac Mario Hezonja igrao je 15 minuta u momčadi Orlanda, za to vrijeme skupio je tri poena i tri skoka (šut iz igre 1-5, za tricu 1-4).

S utakmice u Amway centru pamtit će se i fenomenalno zakucavanje Aarona Gordona, nesuđenog pobjednika u toj "disciplini" na All-Star vikendu.

Westbrook 44

Warriorse sad čeka teško gostovanje kod Oklahome City Thundersa koji su sinoć poraženi protiv New Orleans Pelicansa 119:123 unatoč izvanrednom učinku Russella Westbrooka od 44 poena. Kevin Durant dodao je 32, ali su domaćini imali više raspoloženih igrača. Anthony Davis ubacio je 30, a preko 2o poena išli su Anderson (26), Holiday (22) i Cole (21).

Rezultati:

Orlando - Golden State 114:130 Boston - Milwaukee 112:107 New Orleans - Oklahoma 123:119 Phoenix - Brooklyn 106:116 Portland - Houston 105:119 Utah - San Antonio 78:96