ČUDESNI DONČIĆ RADI NEVJEROJATNE STVARI: / Ovo ulazi u rubriku vjerovali ili ne; Upravo zbog ovog košarkaški svijet luduje za njim

Luka Dončić radi nevjerojatne stvari u NBA ligi

7.1.2020.
7:45

Nisu 38 poena, 11 skokova ili 10 asistencija Luke Dončića najviše razveselili njegova trenera u ponedjeljak navečer po američkom, odnosno u noći s ponedjeljka na utorak po hrvatskom vremenu, nego način na koji je odigrao ključne dionice u dvoboju odigranom u Dallasu. Slovenski wunderkind, nevjerojatni 20-godišnji košarkaš, postigao je 21 poen u trećoj četvrtini i ostvario svoj 11. triple-double učinak u sezoni, drugi uzastopni, te je predvodio svoje Dallas Maverickse u pobjedi nad Chicago Bullsima sa 118:110. Što se sve događalo u utakmici možete vidjeti - OVDJE.

BALKAN EXPRESS PROTUTNJAO NBA LIGOM: /

Jokić odigrao utakmicu života, pogledajte kako se poigrao s Hawksima

Postigao 17 od 19 u posljednjih 5:35 minuta trećeg dijela

Dončić je postigao 17 od 19 poena Mavsa u posljednjih 5:35 minuta trećeg dijela i riješio situaciju na terenu. Njegova pogođena trica dala je Dallasu vodstvo od 72:69, koje nisu ispuštali do kraja, javlja Yahoo NBA. Dončić je sad vodeći u NBA ligi po triple-double učincima, ističu Amerikanci u svom pisanju. LeBron James je na drugom mjestu s devet trostrukih učinaka u sezoni, Nikola Jokić iz Nuggetsa je treći sa sedam.

Također, Dončić je ušao u povijest kao najmlađi igrač koji je ostvario najviše triple-double učinaka u karijeri s najmanje 30 poena, prije nego što je navršio 22 godine. Time je prestigao najboljeg košarkaša današnjice LeBrona Jamesa, kojem je to do 22 godine uspjelo pet puta. Dončić je ostvario 10 trostrukih učinaka u igri s najmanje 30 poena.

"Večeras mislim da je najimpresivnija stvar u njegovoj igri bio njegov odnos i raspoloženje u dvoboju, kao i njegova spremnost", rekao je trener Mavericksa Rick Carlisle i dodao:

'Udaraju ga, ali on je na to ostao ravnodušan'

"Momčadi nam šalju fizički jake momke da ga udaraju i on je stvarno ostao ravnodušan na to."

Dončić je drugi put ove sezone postigao najmanje 20 u četvrtini. Trenutačno je na prosjeku od 29,7 poena, 9,7 skokova i 8,9 asistencija po utakmici u ovoj sezoni.

"Za mene sve što je važno je samo da pobijedimo", istaknuo je Dončić i dodao:

'Trebala nam je ta pobjeda'

"Trebala nam je ta pobjeda zbog poraza (u produžetku od Charlottea u subotu) u susretu u kojem smo trebali pobijediti. Moja momčad mi puno pomaže. Samo smo igrali jako i angažirano od početka do kraja i tako to onda mora biti."

Dwight Powell dodao je 16 poena za Dallas. Mavericksi su igrali bez talentiranog Litavca Kristapsa Porzingisa četvrtu utakmicu u nizu zbog bolova u desnom koljenu.

'Bio sam ponosan što se Markkanen tako snažno borio. Igrao je srcem'

Odlični Finac Lauri Markkanen predvodio je Bullse sa 26 koševa, započinjući utakmicu unatoč iskrivljenju lijevog gležnja u subotu navečer protiv Bostona.

"Bio sam ponosan što se Markkanen tako snažno borio. Igrao je srcem", istaknuo je trener Chicaga Jim Boylen.

"Mislim da su naši momci igrali jako i snažno, natjecali se."

Bullsi grizli, borili se, ali protiv Luke nije išlo

Chicago se borio cijeli dvoboj, ostao je blizu Dallasu tijekom cijele utakmice, čak i nakon što je izgubio igrača Wendell Cartera Jr.-a zbog istegnuća desnog gležnja 8:25 minuta u trećoj četvrtini. Chicago je krenuo serijom 10-2 nakon Carterove ozljede za izjednačenje rezultata na 69:69 prije nego što je Dončić preuzeo stvar u svoje ruke i riješio utakmicu u svoju korist.

Dallas je dobio na snazi nakon povratka Tima Hardawaya Jr.-a koji je propustio posljednje tri utakmice zbog ozljede koljena. Hardaway je postigao 14 poena u prvoj četvrtini uz šut 5-5 za tricu. Carlisle mu je ograničio minute, a Hardaway je završio susret s 15 poena za 21 minutu.

"Sretan sam što sam uspio dati svoj doprinos", rekao je Hardaway.

"Odajem priznanje svojim suigračima. Obavili su fenomenalan posao".

Uz Luku Dončića, u redovima pobjedničke momčadi najviše je pokazao Dwight Powell s 16 poena, sedam skokova i jedno dodavanje. U momčadi Bulls, uz spomenutog Lauri Markkanena najviše je poena postigao Zach LaVine 20.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih 6. siječnja:

New Orleans - Utah 126:128 Bojan Bogdanović igrao je za Utah 33:16 minuta i postigao 35 koševa (šut za dva 8-12, trica 3-9, slobodna bacanja 10-10) San Antonio - Milwaukee 126:104 Luka Šamanić nije igrao za San Antonio Dragan Bender nije igrao za Milwaukee Charlotte - Indiana 104:115 Orlando - Brooklyn 101:89 Philadelphia - Oklahoma City 120:113 Washington - Boston 99:94 Atlanta - Denver 115:123 Dallas - Chicago 118:110 Sacramento - Golden State 111:98