Cibona doživjela novi poraz u Europi

Košarkaši češkog Nymburka slavili su u Zagrebu protiv Cibone 84:77, u utakmici 7. kola skupine A Eurocupa.

27.11.2013.
20:37

Već poslije prve četvrtine je bilo jasno kako će to biti loša večer za Cibonu.

Naime, hrvatska je momčad u prvih deset minuta postigla samo sedam poena. Napadački je Cibona izuzetno loše igrala cijelo prvo poluvrijeme, te je za 20 minuta zabila samo 20 poena i u tom trenutku imala zaostatak od 36:20.

U nastavku je Cibona uspjela donekle smanjiti zaostatak, ali je ostala i daleko od bilo kakvog preokreta. Na ulasku u zadnju minutu došla je na 68:73, kasnije do 70:74, ali vremena za nešto više nije bilo. Najbolji je kod Cibone bio Davor Kus sa 22 poena (za dva 1-1, za tri 4-5 i s linije slobodnih bacanja 8-8). Martin Junaković je dodao 12 poena, a Matthew Janning je ubacio 11.

Time je Cibona upisala i šesti poraz u sedmom europskom nastupu ove sezone, dok je Nymburk na omjeru 4-3.