Pravu senzaciju napravili su košarkaši Zagreba u polufinalu Kupa Krešimira Ćosića. Mravi su senzacionalno slavili protiv Cibone rezultatom 87:84.

26.2.2014.
19:50

Uoči utakmice nitko nije davao gotovo nikakve šanse momčadi Danijela Jusupa, svi su očekivali novi veliki okršaj Cibone u Cedevite u finalu, no Zagrebaši su priredili apsolutno iznenađenje.

Na poluvrijeme su Mravi imali četiri koša prednosti i time jasno dali do znanja kako se neće tako lako odreći finala.

Sjajni Miralem Halilović predvodio je Zagrebaše i u nastavku, dok mu je jedini raspoloženi protivnik na drugoj strani bio Darijo Šarić.

U napetoj završnici Zagreb je pobjegao na sedam razlike, a onda je krenula 'run & gun' igra Vukova. Uspjeli su Cibonaši doći do minus tri u posljednjem napadu, a onda je Šarić opalio za tri poena, međutim lopta nije pronašla put do produžetka.

Šarić je na kraju završio susret s 25 koševa, dok je Halilović ubacio 18.

U drugom polufinalu je Cedevita pobijedila Zadar 82:70.