Chicago je opet hit!

Klub zbog kojeg je nekad cijela košarkaška Hrvatska bdjela noćima, na putu je stare slave.

27.2.2011.
15:23

Boston Celtic i Miami Heat, gube, Chicago pobjeđuje. Boston je poražen na gostovanju u Denveru 75:89, dok je Miami izgubio u Chicagu 89:93.

Bullsi su ponovno pružili sjajnu predstavu u lovu na drugo mjesto Istoka, kojeg trenutačno drži upravo Miami s dvije pobjede više. Presudila je treća dionica koju su Bullsi dobili sa 13 koševa razlike (27:14). Miami je na poluvremenu imao devet koševa prednosti (53:44), a onda su se raspali.

"Miami je sjajna momčad. Iznimno jaka na svim pozicijama i zbog toga je ova pobjeda vrlo važna. Pokazala je da se možemo nositi s najboljima", izjavila je prva zvijezda ovog Chicaga, Derrick Rose, sa 26 koševa, 5 skokova i 6 asistencija. Luol Deng dodao je 20 koševa i 10 skokova, a Carlos Boozer 16 koševa i 9 skokova. U redovima Heata, Dwyane Wade je zabio 34, a LeBron 29 koševa, no to nije bilo dovoljno za nešto više od časnog poraza.

S pet novih igrača u sastavu, Denver je pobijedio Boston Celticse sjajnom obranom. Vodeća momčad Istoka zabila je svega 75 koševa uz skroman šut iz igre od 39 posto. Bila je to druga uzastopna pobjeda Denvera od kada su ostali bez dvojice ponajboljih igrača Carmela Anthonyja i Chaunceya Billupsa koji su preselili u New York Knickse.

"Uništili smo ih obranom. Igrali smo agresivno i u visokom ritmu cijeli susret, to ih je malo iznenadilo", kazao je Kenyon Martin, prvi igrač Nuggetsa s 18 koševa i 10 skokova.

Kako bi održao visok ritam igre, Denverov trener George Karlgušio je Boston stalnim rotacijama, pa je čak osam igrača u domaćim redovima na parketu provelo najmanje 20 minuta.

"Igrali smo odličnu košarku. Zadovoljan sam kako su novi igrači reagirali", pričao je poslije Karl.

U gostujućim redovima najefikasniji je bio Paul Pierce sa 17 koševa i 6 skokova, Kevin Garnett je dodao 14, a Glen Davies 11 koševa.