Izjednačili seriju / Celticsi pomeli prašinu s Miamijem bez najboljeg obrambenog igrača lige

Uvjerljivo najbolji pojedinac, kako u redovima Celticsa, tako i na utakmici jest Jayson Tatum.

24.5.2022.
8:32

Košarkaši Boston Celticsa izjednačili su seriju finala Istočne konferencije protiv Miami Heata s pobjedom u četvrtoj utakmici. Kelti su bili bolji s 102-82 i, praktički, osigurali pobjedu već u prvom poluvremenu.

Naime, prvu su četvrtinu Celticsi dobili s velikih 29-11. Miami nije mogao pogoditi ocean, a kamoli koš. Iako je momčad s Floride udvostručila učinak u drugoj četvrtini i zabila 22 poena, Celticsi su dodali još 28 i otišli na predah s ogromnih 57-33.

NBA liga vidjela je preokrete sličnih razmjera, ali Boston je bio jednostavno predobar da ispusti tu prednost. Drugo poluvrijeme, sigurno, nije oduševilo ni najveće košarkaške fanatike.

Tatum najbolji

Treća četvrtina završila je 19-19, dok je posljednja četvrtina bila takozvani 'garbage time', kada obje momčadi samo čekaju kraj utakmice i odlazak kući.

Poludio je /

Legendarni NBA igrač ispred vlastite djece zaprijetio bivšoj ženi pištoljem

"Moramo skupiti istu energiju kada dođemo s pobjede kao i s poraza. Ovo je serija od tri utakmice sada, ne možemo samo okrenuti razmišljanje kada izgubimo i postanemo malo očajni," rekao je trener Celticsa, Ime Udoka.

Uvjerljivo najbolji pojedinac, kako u redovima Celticsa, tako i na utakmici jest Jayson Tatum. Fantastični 24-godišnjak zabio je 31 poen, uhvatio osam skokova i podijelio pet asistencija. Šutirao je ukupno 8-16, ali zabio je samo jedan od sedam pokušaja za tri poena.