Cedevita razbila Francuze i izborila Eurokup!

5.10.2011.
0:41

Valja podsjetiti da je Cedevita u prvom susretu gubila u 33. minuti s 22 koša razlike, ali se u završnici vratila iz ponora i na kraju izgubila s tek pet poena razlike. Tada je već zagrebačka momčad napravila veliki dio posla, a ostatak je odradila u uzvratu u Zagrebu.

Cedevita je početkom drugog poluvremena povela sa 40-30, ali su gosti svejedno u trećoj četvrtini stigli i do minimalnog vodstva. Cedevita je utakmicu prelomila tek u zadnjoj četvrtini, koju je otvorila serijom 11-2, te niti u jednom trenutku nije dopustila Chalonu da spusti zaostatak na manje od devet koševa razlike.

Dontaye Draper predvodio je zagrebačku momčad sa 18 koševa, 5 skokova i 10 asistencija. Marino Baždarić dodao je 12 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Kod gostiju je odskakao Blake Schilb s 21 košem.