Košarkaši Miami Heata, aktualni prvaci NBA lige, pretrpjeli su neočekivani poraz u utrci za najboljim omjerom pobjeda i poraza na kraju regularnog dijela sezone, odnosno uoči doigravanja.

13.3.2014.
9:51

Po treći put ove sezone iz isto toliko ogleda slavio je Brooklyn i to u domu dvostrukih uzastopnih prvaka. Momčad Jasona Kidda upisala je vrijednu 96:95 pobjedu, ponajviše zahvaljujući Paulu Pierceu i sjajnoj obrani na LeBronu Jamesu, koji je ponovno bio ispod svoje razine.

Pierce je ubacio 17 od svojih 29 poena u trećoj četvrtini, dok je bosansko-hercegovački reprezentativac Mirza Teletović pridodao svojih 17 poena s klupe za pričuvne igrače. Chris Bosh je bio najefikasniji kod poraženih domaćina, dok je James susret okončao s 19 poena.

U sjajnom 'match upu' Zapadne konferencije između Los Angeles Clippersa i Golden State Warriorsa pobjedu je odnijela losanđeleška momčad rezultatom 111:98. Blake Griffin odigrao je još jedan strašan susret u kojem je zabilježio 30 poena i 15 skokova. Danny Granger je pridodao 18 s klupe za pričuve, dok je Chris Paul podijelio svojih 12 asistencija.

Clippersi su pobjedom došli do omjera 46 pobjeda i 20 poraza, što je, u ovoj fazi sezone, najbolji klupski omjer u povijesti. Bila je to, spomenimo, i deveta uzastopna pobjeda, što je treći najdulji klupski niz momčadi iz Los Angelesa.

San Antonio je upisao vrijednu pobjedu u borbi za sveukupnom jedinicom uoči doigravanja. Spursi su kod kuće razmontirali Portland rezultatom 103:90. Patty Mills ubacio je 15 poena, Tim Duncan 10 uz 11 skokova, a još su četvorica ubacila dvoznamenkasti broj poena u pobjedničkom sastavu. Klupa San Antonija je ponovno bila sjajna, što je omogućilo treneru Greggu Popovichu da odmori svoje najbolje igrače, odnosno da im limitira minute na manje od 30.

Važnu su pobjedu u utrci za doigravanjem upisali košarkaši Dallasa i Memphisa, dok je kiks napravio Phoenix, koji je pomalo neočekivano poražen kod kuće protiv Cleveland Cavaliersa.

Miami – Brooklyn 95-96 (Bosh 24k, 7s / Pierce 29k, 4s)

Orlando – Denver 112-120 (Afflalo 24k / Faried 26k, 9s)

Philadelphia – Sacramento 98-115 (Sims 20k, 10s / Gay 27k, 7s, 5a)

Toronto – Detroit 101-87 (DeRozan 25k, 3s / Jennings 24k, 4s)

Washington – Charlotte 85-98 (Wall 23k, 4a / Jefferson 26k, 10s)

Boston – New York 92-116 (Green 27k / Anthony 34k, 9s)

New Orleans – Memphis 88-90 (Davis 29k, 10s / Conley 16k)

Utah – Dallas 101-108 (Burke 20k, 6a / Nowitzki 31k, 8s)

San antonio – Portland 103-90 (Mills 15k / Lillard 23k, 5s, 3a)

Phoenix – Cleveland 101-110 (Dragič 20k, 5a / Irving 23k, 6a)