SLOMILI IH TRICAMA / MVP u potpunosti nemoćan, Celticsi deklasirali Sixerse

Susret je bio riješen u trećoj četvrtini koju su Celticsi zahvaljujući sjajnom šutu za tricu dobili s 35-16 te tako uoči posljednjih 12 minuta imali vodstvo 92-65. U toj trećoj četvrtini domaći su pogodili sedam od svojih ukupno 20 trica

4.5.2023.
8:54

Košarkaši Boston Celticsa poravnali su omjer u pobjedama protiv Philadelphia 76-ersa na 1-1 u drugom krugu doigravanja NBA lige uvjerljivom 121-87 pobjedom u drugoj utakmici igranoj u svojoj dvorani.

ZA VODSTVO U SERIJI /

Nevjerojatnu utakmicu odlučio tricom sa zvukom sirene i tako srušio bivšu momčad

Strijelce Celticsa predvodio je Jaylen Brown s 25 ubačaja, Malcolm Brogdon je s klupe dodao 23 pa se nije osjetila slabija večer Jaysona Tatuma koji je ostao na samo sedam poena.

Sixersima nije pomogao povratak Joela Embiida, koji zbog ozljede koljena nije igrao u prvoj utakmici, kamerunski je centar u svom prvom nastupu nakon osvajanja nagrade za najkorisnijeg igrača sezone postigao 15 koševa uz samo tri skoka, ali i pet blokada. Najefikasniji je bo Tobias Harris sa 16 pogodaka, dok je junak pobjede iz prve utakmice James Harden podbacio, šutirao je samo 2-14 iz igre i zaustavio se na 12 poena uz 10 skokova.

Sljedeće dvije utakmice igrat će se u Philadelphiji, prva već za dva dana, a u finale Istoka plasirat će se momčad koja prva ostvari četiri pobjede.