BOJANE, VIDIŠ LI OVO: / Kakav koš Bogdanovićevog suigrača

Sinoć su u NBA ligi igrale tri momčadi za koje nastupaju hrvatski košarkaši i sve tri doživjele su poraze na domaćem terenu uz "euroligaške" rezultate, na manji broj poena.

7.1.2016.
8:39

Netsi su u Barclay Centru doživjeli osmi uzastopni poraz, kod kuće Bogdanovićeva momčad nije slavila od 10. prosinca.

Bogdanović zabio 12

Hrvatski reprezentativac igrao je 35 minuta i zabio 12 poena uz šut 4-10 iz igre (2-4 trice). Najbolji kod gostiju bio je litavski centar Jonas Valančiunas s 22 poena i 11 skokova, kod domaćina je Brook Lopez ubacio 24 uz 13 skokova. Posebno je bio dojmljiv njegov koš iz igre, kad je zabio u padu, preko glave...

Hezonja bez poena

Mario Hezonja ostao je bez poena u 20 minuta igre. Indiana je bila bolja od Orlanda 95:86, a 20-godišnji Dubrovčanin tek je dva puta šutirao iz igre, imao je po dva skoka i asistencije. Po 20 poena zabili su Paul George za pobjednički sastav i Victor Oladipo za momčad Magica.

Nurkić odličan protiv Minnesote

Damjan Rudež nije bio u sastavu Minnesote koja je kod kuće poražena protiv Denvera. Za Nuggetse je sjajnu utakmicu odigrao bivši igrač Cedevite, BiH reprezentativac Jusuf Nurkić koji je za 22 minute na parketu ubacio 15 poena i imao 10 skokova. Bolji od njega u momčadi Denvera bio je jedino Danilo Gallinari s 20 poena. Za domaćine je Karl-Anthony Towns ubacio 14 poena.

Cavsi slavili u derbiju Istoka

U derbiju Istočne konferencije Cleveland je u gostima nadigrao Washington uz 34 poena LeBrona Jamesa i 32 Kyriea Irvinga.

Knicksi već sad bolji nego lani

Knicksi su već sad nadmašili prošlosezonski učinak 17-65. U Miamiju su iznenadili domaći Heat s 98:90 i došli do omjera 18-19. Najbolji kod gostiju bio je Carmelo Anthony s 25 poena.

Rezultati

Miami - NY Knicks 90:98 Orlando - Indiana 86:95 Washington - Cleveland 115:121 Boston - Detroit 94:99 Brooklyn - Toronto 74:91 Minnesota - Denver 74:78 New Orleans - Dallas 91:100 San Antonio - Utah 123:98 Phoenix - Charlotte 111:102 Oklahoma City - Memphis 112:94 Portland - LA Clippers 98:109