BOGDANOVIĆ U STRAŠNOJ FORMI: / Na krilima Hrvata razbijena Atlanta, Hezonja atraktivno zakucavao

Četiri hrvatska košarkaša upisala su minute na NBA parketima

10.3.2018.
10:05
Screenshot Youtube

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sa 21 košem bio najbolji strijelac Indiana Pacersa u pobjedi 112-87 nad Atlantom, dok je Toronto pred svojim navijačima sa 108-105 svladao Houston i zaustavio niz od 17 pobjeda vodeće momčadi NBA lige.

Vrhunska forma

Hrvatski bek šuter zabio je dvoznamenkasti broj koševa u 15 uzastopnih utakmica i tako još produžio najduži takav niz u NBA karijeri. Poslije Bogdanovića u dresu Pacersa najbolji je bio Cory Joseph sa 18 koševa, a kod Atlante je s istim brojem koševa najbolji bio Dorsey.

[VIDEO] SJAJNI ŠARIĆ OSTVARIO DOUBLE-DOUBLE UČINAK: Ponovno najbolji strijelac u porazu Sixersa, ozljeda Curryja

Hezonja letio, centri skromni

Mario Hezonja je bio u početnoj petorci Orlanda na gostovanju kod Sacramenta i u porazu svoje momčadi 88-94 sudjelovao sa 11 koševa i pet skokova. Posebno su impresivna bila dva zakucavanja, ali njegova momčad je upisala novi poraz. Kod Kingsa najbolji je bio Garett Temple s 23 poena.

Cleveland je izgubio na gostovanju kod Los Angeles Clippersa sa 102-116, a Ante Žižić je u porazu Cavaliersa igrao sedam minuta te ubacio četiri koša uz dva skoka.

Los Angeles Lakersi su poraženi sa 116-125 na gostovanju u Denveru, a hrvatski centar Ivica Zubac je za osam minuta ostao bez ubačaja uz pet skokova.

NBA rezultati, 9.3.

Indiana - Atlanta 112-87 (B. Bogdanović 30 min, 21 k, šut 8/13, 3 s, 2 a, 2 ol)

LA Clippers - Cleveland 116-102 (A. Žižić 7 min, 4 k, šut 2/2, 2 s)

Sacramento - Orlando 94-88 (M. Hezonja 33 min, 11 k, šut 5/13, 5 s, 1 a, 1 ol)

Denver - LA Lakers 125-116 (I. Zubac 8 min, 0 k, šut 0/4, 5 s, 1 bl)

Toronto - Houston 108-105 Portland - Golden State 125-108 Memphis - Utah 78-95 Milwaukee - New York 120-112 New Orleans - Washington 97-116 Detroit - Chicago 99-83