BOGDANOVIĆ U NEVJERICI NAKON DEBAKLA U POLJSKOJ: / 'Nemam riječi. Tu smo gdje zaslužujemo biti'

U preostale četiri utakmice naša će reprezentacija biti bez NBA igrača.

18.9.2018.
8:19
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U još jednoj razočaravajućoj predstavi hrvatska košarkaška reprezentacija poražena je od Poljske sa 74-79 (21-21, 15-10, 22-23, 16-25) u utakmici 8. kola skupine J europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. te tako svoje izglede za put u Kinu svela na minimum.

HRVATSKA PORAŽENA U POLJSKOJ: /

Bogdanović, Šarić i društvo napravili novi korak unatrag, šanse za SP svedene na minimum

Hrvatska je doživjela poraz ako je u sastavu imala četvoricu NBA igrača, koji su bili najbolji dio momčadi. Bogdanović je završio sa 22 koša i pet asistencija, Dario Šarić je ubacio 17 poena, uz sedam skokova, ali i šest izgubljenih lopti, Ante Žižić je imao 13 koševa i osam skokova, a Zubac i Stipčević su ubacili po osam poena.

Ostao bez teksta

"Ne znam što bih rekao. Tu smo gdje zaslužujemo biti. Bunili smo se na FIBA-u što nismo mogli igrati protiv Rumunjske i Nizozemske u punom sastavu, sad smo igrali pa se isto dogodilo", rekao je Bogdanović poslije utakmice, javljaju Sportske novosti.

"S ove dvije pobjede bili bi debelo unutra, sada smo debelo vani", dodao je.

Bogdanović se, inače, ozlijedio četiri minute prije kraja druge četvrtine te je šepajući odradio nastavak utakmice.

"Pao mi je Ponitka na nogu, mislio sam da je otišlo koljeno, poslije gležanj. Hito sam igrati. Zagrijao se, odradio terapiju u poluvremenu, želio sam igrati", kazao je kapetan.

Poručio je i kako treba vjerovati da Hrvatska ipak može na SP.

Kako do SP-a?

"Nadam se da momci mogu dobiti više nego mi. Igrali smo agresivnije nego u petak, ali je nedosputivo da u zadnje dvije, tri minute se dogodi da nismo u dvije četvrtine u bonusu, mi udvajamo ispod koša, pa primamo tricu, daju nam lagane zicere. Ne znam što bih rekao", završio je.

U preostale četiri utakmice naša će reprezentacija biti bez NBA igrača i u takvom sastavu će joj, ovisno i o drugim rezultatima, trebati najmanje tri pobjede kako bi konkurirala za treće mjesto.

Kvalifikacije za SP košarkaša

Skupina J - 8. kolo Poljska - Hrvatska 79-74 Mađarska - Italija 63-69 Litva - Nizozemska 95-93 (84-84, 75-75)

Ljestvica 1. Litva 8 8 0 691:528 16 2. Italija 8 6 2 644:550 14 3. Poljska 8 4 4 597:585 12 ------------------------------------------ 4. Mađarska 8 4 4 551:549 12 5. HRVATSKA 8 3 5 588:582 11 6. Nizozemska 8 3 5 586:585 11