Bogdanović im uništio nadu tricama: Toronto se osvetio grubim faulom

5.2.2015.
11:40

Brooklyn je u Torontu nanio domaćim Raptorsima prvi ovosezonski poraz u utakmici protiv momčadi iz skupine Atlantic, a Netse su do 20. uspjeha u sezoni predvodili Jarrett Jack sa 24 i Alan Anderson sa 22 ubačaja. Bogdanović je na parketu proveo 21 minutu, a do učinka od 11 koševa je stigao uz šut iz igre 3-5 (3-4 za tricu), te je pogodio oba slobodna bacanja. Sakupio je i pet skokova i jednu asistenciju.

Bogdanović je s dvije vezane trice uništio nade Raptorsa u poslejdnjij četvrtini, a iznervirani DeMar DeRozan zaradio je i isključenje zbog grubog faula na našem reperezentativcu.

Kod Raptorsa je najefikasniji bio Terrence Ross sa 23 pogotka. Brooklyn je sada na omjeru pobjeda i poraza 20-28 i nalazi se na devetom mjestu Istočne konferencije s pobjedom manje od osmog Miami Heata (21-28) koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje. Toronto je i dalje uvjerljivo vodeći na Atlanticu, te drugi na Istoku s omjerom 33-17.

Indiana je svladala izravnog konkurenta za doigravanje Detroit Pistonse sa 114-109 ponajviše zahvaljujući Georgeu Hillu, koji je ubacio 20 koševa i Royu Hibbertu koji je imao 16 poena i 12 skokova. Damjan Rudež igrao je 26 minuta, te je do šest koševa stigao uz šut iz igre 2-6 (trica 2-4), a imao je i po jedan skok i asistenciju. Kod Pistonsa najbolji su bili visoki igrači Andre Drummond sa 18 ubačaja i 16 skokova, te Greg Monroe sa 16 poena i devet skokova. Indiana je sada 12. na Istoku s omjerom 18-32, a Detroit 11. sa 19-31.