'NEKAD JEDNOSTAVNO POPIZ*ITE': / Dario Šarić nakon najbolje ovosezonske utakmice otvorio dušu

7.3.2020.
17:02
Screenshot

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić ostvario je najbolji učinak sezone po broju koševa u 127:117 domaćoj pobjedi Phoenix Sunsa protiv portland Trail Blazersa, on je za 38:05 minuta provedenih na parketu ubacio 24 poena (šut za dva 7-9, trica 2-4, slobodna bacanja 4-5), a usto je sakupio i osam skokova, tri osvojene lopte i blokadu.

Šarićev dosadašnji najbolji napadački učinak bila su 23 koša koliko je ubacio protiv Atlante 14. studenoga prošle godine.

Momčad Sunsa dominirala je tijekom čitavog susreta, vodila je od prve do posljednje minute, a u trećoj četvrtini je imala i najvećih 26 pogodaka prednosti. Šarić se posebno istaknuo u završnici utakmice, a evo što je rekao nakon pobjede.

ZA DARIJA ŠARIĆA NOĆAŠNJA BRILJANTNA PARTIJA BI MOGLA BITI PREKRETNICA: /

'Netko tko ima ono nešto balkansko u sebi će uspjeti'

'Mentalno sam bio spreman'

"Osjećam se odlično. Radim naporno svaki dan. Ali nekad promašite šuteve i jednostavno popizdite. Ja sam popizdio sam na sebe, ali na kraju utakmice sam jednostavno bio spreman. Bio sam spreman za šutiranje. Znao sam da će mu Booker dodati loptu jer sam bio sam i još sam zabio nekoliko polaganja i slobodnih bacanja na kraju", rekao je Šarić pa se osvrnuo na svoje mentalno stanje u završnici utakmice.

"Bio sam mentalno spreman za kraj utakmice i osjećao sam se odlično jer mi je trener dao da odigram tih nekoliko zadnjih minuta“, rekao je Dario na konferenciji za medije nakon utakmice.

Sunsi su ovom pobjedom prekinuli crni niz od četiri poraza, a trenutno su na 13. mjestu Zapadne konferencije te je doigravanje teško dostižno ove sezone za njih.