BABO ODLIČAN PROTIV LEBRONA, ŠARIĆ PROMAŠIVAO SVE MOGUĆE: / Bogdanovićeva momčad produbila krizu favorita Istoka

2.11.2017.
8:37

Peti poraz u posljednjih šest utakmica upisali su Cavsi, prvi favoriti Istočne konferencije NBA lige, ovaj put pred svojim navijačima i od sasvim prosječne Indiane. Kriza rezultata u momčadi koja pretendira na naslov prvaka i više je nego očita, novookupljena momčad nema kemije i 'svi' redom koriste tu situaciju.

Niti Pacersi nisu bili iznimka što niti ne čudi ukoliko se zna da su trojica iz početne petorke ubacila 23 ili više poena – odličan je bio Darren Collinson koji je za svojih 25 koševa gađao 9-10 iz igre i imao osam asistencija – i da su odličnu pomoć imali u Bojanu Bogdanoviću i Domantasu Sabonisu, preostaloj dvojici iz početne petorke. Sabonis je imao double-double s 15 poena i dvanaest skokova, a hrvatski reprezentativac odlično namještenu ruku (6-9 iz igre) za učinak od 17 ubačenih koševa kojima je dodao po dva skoka i osvojene lopte i tri asistencije.

LeBron James je za poraženu momčad ubacio 33 poena, imao šest skokova i jedanaest asistencija, ali i osam izgubljenih lopti u konačnih 124-107 za goste. Ante Žižić odigrao je nepunu minutu za Cavse.

I dok je Bogdanović rešetao suparničku mrežicu, Šarić je u pobjedi 76ersa protiv Hawksa, a bilo je 119-109, promašivao. I on je bio dio startne petorke, a svojih je 20 minuta na parketu iskoristio za pet poena i šest skokova. Šut – iznimno loših 1/9. Joel Embiid s 21 poenom i dvanaest skokova te Ben Simmons s 19 koševa, trinaest uhvaćenih lopti i devet asistencija bili su najbolji u redovima Philadelphije.

Phoenix Sunsi su iznenadili domaće Wizardse i u Washingtonu stigli do 122-116 slavlja u koje je Dragan Bender ugradio osam poena, pet skokova i blokadu za odigrane 23 minute. U porazu Washingtonu u sjeni je ostala partija karijere T.J. Warrena koji je ogled okončao s 40 poena i deset skokova.

Slavili su i košarkaši Orlando Magica na gostovanju kod Memphis Grizzliesa. U 101-99 pobjedi pet minuta dobio je Mario Hezona. Nije se upisao među strijelce.