Crvena zvezda slavila u Zadru i osigurala jedinicu

Košarkaši Zadra upisali su domaći poraz u sklopu 24. kola regionalne ABA lige od beogradske Crvene zvezde rezultatom 53-67.

15.3.2014.
22:02

Zadar je bio ravnopravan suparnik samo u prvom poluvremenu, a nakon toga se malo po malo raspadao. Gosti su treću četvrtinu dobili sa šest razlike, a potom posljednju sa sedam razlike. Crvena zvezda je pobjedom osigrala prvo mjesto regularnog dijela sezone ABA lige, dok je Zadar porazom ostao prikovan za dno ljestvice dva kola prije kraja.

Raško Katić predvodio je goste do pobjede s 12 poena i šest skokova, dok je kod Zadra najbolji strijelac bio Josip Sobin sa 17 ubačaja.

U preostalim dosada odigranim susretima MZT Skopje je kod kuće slavio protiv Širokog 82-71, čime je ostao bosansko-hercegovački sastav na istom omjeru pobjeda i poraza kao i Zadar (6-18).

Krka je u Novom Mestu s glatkih 83-57 pobijedila Radnički.

Krka – Radnički 83-57 MZT Skopje – Široki 82-71 Zadar – Crvena zvezda 53-67

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 20-4, 2. Cedevita 17-6, 3. Partizan 15-8, 4. Budućnost 15-8, 5. Cibona 15-8...