Konačno pobeda: Đuričić srušio simpatične Škote (VIDEO)

Došao je i taj dan

26.3.2013.
22:24

Fudbalska reprezentacija Srbije konačno je prekinula crnu seriju od tri poraza u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Brazilu.

U utakmici bez preteranog rezultatskog značaja pred oko 5.000 gledalaca na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu izabranici Siniše Mihajlovića su savladali Škotsku rezultatom 2:0 (0:0), i tako na neki način vratili poljuljano samopouzdanje nakon kraha u Zagrebu.

Igrač utakmice bio je dvostruki strelac Filip Đuričić.

"Orlovi" sada imaju sedam bodova iz šest susreta u A grupi i minimalne šanse da se dokopaju baraža.

Prema očekivanjima, Mihajlović je dosta promenio postavu u odnosu na prethodni meč. Na golu je ponovo bio Vladimir Stojković, kao i još pet izmena u polju. Srbija je počela meč u sastavu Stojković, Ivanović, Nastasić, Subotić, Tomović, Fejsa, Milivojević, Basta, Tošić, Tadić i Đuričić.

Podsetimo, na početku kvalifikacija Srbija i Škotska su u Glazgovu igrali bez golova.

"Orlovi" su diktirali tempo, kontrolisali igru tokom svih 45 minuta, a osim nekoliko izleta Škota na polovinu Srbije, igra se uglavnom vodila pred golom gostiju. Verovatno najbolju priliku za naš tim imao u prvom delu igre imao je u 10. minutu Dušan Basta.

Fudbalsku uspavanku na startu drugog poluvremena prekinuo je u 60. minutu Filip Đuričić koji je Srbiji doneo prednost.

Tadić je proigrao Tošića koji je prošao po levoj strani, centrirao je po zemlji do Fejse, čiji je šut izblokiran, lopta se odbila do Đuričića koji je spretno podigao loptu sa nekoliko metara iz okreta i pogodio.

Samo pet minuta kasnije, Đuričić i Tomović su izvršli presing na defanzivce gostiju. Tomović ka golu Škota, u padu je uputio udarac, ali je Maršal uspeo da interveniše. Ipak, Đuričić se ponovo našao na pravom mestu i loptu iz prve plasirao u praznu mrežu.

Srbija - Škotska 2:0 (0:0)

Novi Sad, stadion: "Karađorđe", gledalaca: 5.000, sudija: Ištvan Vad (Mađarska).

Srbija: Stojković, Ivanović, Subotić, Nastasić, Tomović, Fejsa (Petrović 86), Milivojević, Basta, Tošić, Tadić (Đorđević 69), Đuričić.

Škotska: Maršal, Haton, Henli, Koldvel, Vitaker, Bridkat, Mekartur (Adam 46), Bojd, Maloni (Burk 80), Nejsmit, Rouds (Miler 80).