VELIKI USPJEH MLADOG HRVAČA: / Srebrna medalja za Kamenjaševića u grčko-rimskom stilu

29.3.2016.
20:17

Bivši svjetski kadetski doprvak je na putu do finala upisao četiri uvjerljive pobjede. U prvoj borbi je svladao Poljaka Tomasza Banczyka (8-0), potom je u osmini finala sa 9-4 bio bolji od Austrijanca Stefana Steigla, u četvrtfinalu je porazio Mađara Pala Kriszstiana Kottesa sa 7-4, a u polufinalu je sa 7-5 nadjačao Azerbajdžanca RuhinaMikakajilova.

U finalu nije uspio protiv Turčina Basara i na kraju osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju.

Brala i Šačić izgubili u prvom kolu

Osim Kamenjaševića, na Europskom prvenstvu do 23 godine u Rusama sudjelovala su još dvojica hrvatskih reprezentativaca, ali su obojica poražena u prvom nastupu. U kategoriji do 59 kg od Tonyja Brale je bolji na bodove (6-1) bio Finac Lauri Johannes Maehoenen, dok je u kategoriji do 80 kg Filipa Šačića tehničkom nadmoći (8-0) svladao Bjelorus Anton Sahno.