POBJEDA NAD POLJACIMA / Kauboji sačuvali obraz

Hrvatski rukometaši pobijedili su Poljsku i osvojili treće mjesto u skupini, čime su osigurali plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

25.1.2011.
20:03

Pobjedivši Poljsku 28:24 u posljednjem kolu drugog kruga svjetskog prvenstva u Švedskoj, hrvatska reprezentacija je osvojila treće mjesto u skupini te će razigravati za peto mjesto, no što je još važnije osigurala je mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

Na olimpijskom turniru u Londonu nastupit će 12 reprezentacija, a direktan plasman ima domaćin Velika Britanija, svjetski prvak, te pobjednici azijskog, afričkog, europskog i panameričkog prvenstva.

Preostalih šest mjesta dijelit će se na tri kvalifikacijska turnira sa kojih će po dvije najbolje momčadi putovati u London. Reprezentacije koje će na SP-u u Švedskoj zauzeti drugo, treće i četvrto mjesto bit će domaćini kvalifikacijskih turnira, a vizu za kvalifikacije osiguravaju i mjesta od petog do sedmog.