ŠOKANTAN PORAZ HRVATSKIH RUKOMETAŠA NA STARTU OLIMPIJSKOG TURNIRA! / Katar pregazio Kauboje sa 7 razlike

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je težak poraz na otvaranju Olimpijskih igara.

7.8.2016.
14:05

Na otvaranju rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru reprezentacija Hrvatske je doživjela težak poraz od Katara 23-30 (8-15).

Premda je Katar aktualni svjetski doprvak i prvak Azije nitko nije očekivao ovako težak poraz hrvatske vrste.

Igra koju su hrvatski rukometaši pokazali u ovom susretu jedna je od naših najgorih predstava posljednjih godina. Koliko su odabranici Željka Babića odigrali loše pokazuje i podatak o čak četiri promašena sedmerca u prvom poluvremenu i svega 35 posto realizacije napada uz tek tri obrane Ivana Stevanovića u prvih 30 minuta.

Odlični Šarić

Katar je odlično ušao u utakmicu i poveo je 2-0 i 4-1. Hrvatska je smanjila na 3-4 i imala napada za izjednačenje i to je bio trenutak kada smo u prvom dijelu bili najbliže poravnanju. U 20. minuti Katar je prvi put pobjegao na plus četiri (8-4), u 28. minuti je bilo 13-8, a do konca poluvremena ekipa koju vodi španjolski stručnjak Valero Rivera je zabila još dva gola za velikih 15-8 na poluvremenu.

U drugom dijelu Katar je u dva navrata imao i čak 10 golova prednosti (18-8, 28-18) i hrvatskoj reprezentaciji je prijetio najteži poraz na olimpijskim igrama ikada. Srećom, to se nije dogodilo, no poraz od sedam razlike naš je drugi najteži na OI. Najveći poraz, od -9 (18-27) doživjeli smo od Švedske na OI u Atlanti 1996. međutim Hrvatska je tada već osigurala plasman u polufinale i utakmica nije imala rezultatsku važnost.

Aktualne svjetske doprvake do pobjede su predvodili Žarko Marković sa 10 i Rafael Capote sa šest golova, dok su vratari Danijel Šarić i Goran Stojanović sakupili ukupno 14 obrana. U hrvatskim redovima najefikasniji su bili Manuel Štrlek s pet i Luka Stepančić sa četiri gola.

U skupini A danas se još sastaju Danska - Argentina, te Francuska - Tunis.

U dvoboju 2. kola hrvatske rukometaše 9. kolovoza očekuje utakmica protiv Argentine.

Hrvatska – Katar 23:30 (8:15), Olimpijske igre, skupina A, 1. kolo

HRVATSKA: Stevanović (8+0), Pešić (2+0); Duvnjak 2, Stepančić 4, Kopljar 1, Gojun, Horvat 2, Karačić 1, Štrlek 5, Čupić 3, Mamić 2, Slišković, Brozović, Kozina 2. Izbornik: Željko Babić

KATAR: Šarić (6+2), Stojanović (6+0) ; Marković 10, Mabrouk 1, Bagarić 1, Roine 2, Capote 6, Murad 1, Memišević 1, Alrayes 5, Megdich, Fernandez, Mallash 3, Zakkar. Izbornik: Valero Rivera

Uživo:

Hrvatska - Katar 23:30

Hrvatska: Ivan Stevanović, Ivan Pešić, Manuel Štrlek Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Ilija Brozović, Krešimir Kozina, Marko Kopljar, Luka Stepančić, Igor Karačić, Marko Mamić, Ivan Slišković, Domagoj Duvnjak, Jakov Gojun

Katar: Danijel Šarić, Goran Stojanović, Žarko Marković, Hassan Mabrouk, Marko Bagarić, Bertrand Roine, Rafael Capote, Abdulrazzaq Murad, Eldar Memišević, Bassel Alrayes, Nasreddine Megdich, Borja Fernandez, Kamal Aldin Mallash, Ameen Zakkar

Kraj.

59 Štrlek je zabio svoj peti gol, 23:29. Marković je zabio cepelinom, 30:23.

58' Stepančić je opet zabio, 22:29.

57' Katar je imao sedmerac. Marković je zabio svoj deveti gol, 29:21.

56' Stepančić je dao za 20:28. Odamah potom i Kozina se upisao u strijelce.

54' Mamić je prekrasnim lobom zabio gol, 28:19.

53' Katar je opet pobjegao na plus deset, 28:18.

50' Alrayes opet zabija, 26:18.

49' Alrayes povisuje na 25:17. Čupić s druge strane daje svoj treći gol.

48' Marković lako daje svoj sedmi gol, 24:17. Karačić uzvraća.

46' Capote nastavlja trpati, 23:15. Kozina je smanjio na 23:16.

45' Štrlek je dao svoj četvrti gol, 22:15.

44' Mabrouk je pobjegao u kontru, 22:14.

43' Capote zabija i vraća Katara na +7.

41' Štrlek je smanjio na 20:14.

40' Bombda Markovića, peti njegov gol za 20:12. Horvat je uzvratio s krila.

38' Duvnjak lagano zabija za 12:19.

37' Horvat iz sedmerca zabija svoj prvi gol u Riju, 11:19.

36' Mamić je zabio za Hrvatsku, Roine je uzvratio, 10:19.

34' Kozina je smanjio na 9:18.

33' Marković zabija s devet metara za +9. Alrayes koristi grešku Hrvatske, +10 za Katar.

32' Marković je zabio iz sedmerca. Četvrti njegov pogodak za velikih 16:8.

31' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

30' Memišević je odveo Katar na +6. Mallash je dao gol u zadnjoj sekundi za velikih 17:8.

28' Šarić je uništio nađše rukometaše. Sad je Čupići skunio semdera. To mu je četvrta obarana sedmerca.

26' Štrlek je dobro raspolože, opet je dao gol s krila za 8:11. Marković je zabio iz sedmerca za novo vodstvo od +4.

25' Marković vraća Katar na +4.

24' Capote je zabio svoj četvri gol za 10:6. Čupić opet nije realizirao sedmerac, ali je popravio nakon odbijanca za 7:10.

23' Štrlek je zabio s krila za 6:9.

22' Opet je plus četiri. Alrayes je zabio za 9:5.

22' Horvat nije realizirao sedmerac.

21' Duvnjak je zabio za 5.8. Njegov prvi gol.

19' Mallash povisuje na 7:4. Odmah je zabio i za 8:4.

18' Stepančić je smanjio svojim drugim golom na 6:4. Stevanović je s druge strane upisao treću obranu.

16' Marković je povisio na 6:3.

15' Capote daje svoj treći gol za 5:3.

15' Čupić je perkrasno prebacio preko Šarića sa sedam metara, sada je 4:3 za Katar.

12' Stevenović je ubilježio prvu obranu.

11' Kopljar je dao drugi gol za Hrvatsku, 4:2 vodi Katar.

10' Štrlek je tukao sa sedam metara. Šarić je opet obranio.

8' Alrayes je odveo Katara na 4.1. Uzbuna na klupi Hrvatske.

7' Katar je bolje otvorio utakmicu. Bertrand je povisio na 3:1.

4' Stepančić je prvi zabio za Hrvatsku.

3' - Katar vodi s 2:0. Capote je zabio oba gola.

Prvo poluvrijeme

Suparnik je Katar. 'Plaćenici' kako im je nadimak jer su 'kupili' a ne stvorili reprezentaciju, predvodi španjolski stručnjak Valero Rivera. On je prije dvije godine dobio zadatak da pripremi reprezentaciju za Rio. Momčad koju ima na raspolaganju mu je gotovo cijelu godinu tako da su imali dosta vremena analizirati svakog suparnika. Sigurno je da izabranicima Željka Babića neće biti niti malo lako s njima.

Iako su iskusni te su na posljednjem europskom prvenstvu u Poljskom osvajanjem brončane medalje napumpali samopouzdanje prva utakmica neće im biti niti malo laka.

Katar je bio domaćin Svjetskog prvenstva 2015. tada su pokazali moć. Skupinu su završili na drugom mjestu iza Španjolske, a ispred Slovenije, Brazila, Bjelorusije i Čilea. U osmini finala bili su bolji od Austrije, a u četvrtini od Njemačke. Poljska je pala u polufinalu, dok je jedino Kataru na kraj stala uvijek moćna Francuska. U finalu su slavili s 25:23.