DRAMA PROTIV NAPOLIA /

Juventus tek nakon jedanaesteraca

Juventus se je u polufinale talijanskog Kupa plasirao tek nakon izvođenja jedanaesteraca protiv Napolia.

5.2.2009.
6:59

Tek nakon izvođenja jedanaesteraca bio je poznat i posljednji polufinalist talijanskog nogometnog Kupa. Uz Inter, Sampdoriju i Lazio to su nogometaši Juventusa.

U 120 minuta utakmice Juventusa i Napolija na torinskom stadionu nije bilo pogodaka, pa su o pobjedniku odlučivali udarci s jedanaest metara.

Gostujući vratar Navarro je obranio udarac Nedveda, kao što je Manninger pročitao Lavezzija. Potom je Sissoko pogodio gredu i Contini je imao priliku odvesti Napoli u polufinale, ali je i on bio neprecizan, te je poslao loptu daleko iznad grede. Potom je Legrottaglie pogodio za 4-3 Juventusa, a domaćin je mogao početi slaviti nakon što je Gargano promašio okvir vratiju.

Od 70. do 90. minute je Napoli promašio pet 100-postotnih prilika, a tada su Zalayeta, Lavezzi i Hamšik promašivali gotovo prazna vrata. Na drugoj strani, u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, Trezeguet je postigao regularan pogodak, kojeg su suci poništili zbog navodnog zaleđa.

U polufinalu će Juventus igrati protiv rimskog Lazija, dok drugi par čine Inter i Sampdorija.