OPROŠTAJ EUROPSKOG PRVAKA / Juventus pobijedio Šahtar i izbacio Chelsea

Juventusu je za prolaz u sljedeći krug trebao bod u Donjecku, no osvojili su sva tri.

5.12.2012.
22:24

Prošlogodišnji pobjednik Lige prvaka, londonski Chelsea, u srijedu se oprostio od tog natjecanja   usprkos uvjerljivoj 6:1 pobjedi nad danskim Nordsjaellandom.

Juventusu je, naime, za prolaz u sljedeći krug trebao bod u Donjecku, no osvojili su sva tri te tako zauzeli prvo mjesto u skupini.

Šahtar, u kojem se od prve minute igrali Eduardo i Srna, poražen je s 1:0, a veliko slavlje Talijanima je donio domaći branič Kučer pogodivši vlastitu mrežu u 56. minuti.

Prolaz u osminu finala izborio je i Celtic - Škoti su pred svojim navijačima slavili 2:1 protiv Spartaka, što im je bilo dovoljno za drugo mjesto pošto Benfica nije uspjela pobijediti Barcelonu.