Milin nezadovoljan suđenjem / Jurendić iz kaznenih udaraca donio Zagrebu bod

Oba sastava sada imaju po četiri boda na petom i šestom mjestu, a isti broj bodova ima i četvrti Hajduk.

8.8.2014.
22:26

U prvoj utakmici četvrtog kola 1. HNL Zadar i Zagreb su igrali 2-2 (1-1). Za gostujuću je momčad dva puta s bijele točke bio precizan Jurendić, dok je u redovima zadrana sjajan pogodak postigao Weitzer, a treći gol sezone upisao je i Ivančić.

Predsjednik - trener momčadi iz Kranjčevićeve bio je vrlo zadovoljan izvedbom svoje momčadi: ''Bili smo raznovrsni, imali smo svih 45 minuta sve što je trebalo. Ovo je prvi put koji smo osvojili u Zadru otkad sam ja u Zagrebu, znači u 10 godina - zadovoljan sam'', izjavio je Dražen Medić.

Strateg Zadrana Ferdo Milin imao je drukčiji pogled na situaciju:

''Mislim da jedanaesterci uopće nisu sporni, ali sporan je ostatak utakmice, minutu prije jedanaesterca mojoj momčadi u zadnjoj minuti nije sviran prekršaj na šesnaest metara, a da je bilo tako, uzeli bismo sva tri boda.''

Pred 500 gledatelja na stadionu Stanovi sudio je Bebek iz Rijeke.

Na vrhu su Dinamo i Rijeka sa po devet bodova, dok je treći Split s pet.

Strijelci: 0-1 Jurendić (11-11m), 1-1 Weitzer (45), 2-1 Ivančić (55), 2-2 Jurendić (90+5-11m).